Повага
Спецпроект

Ірина Плюсніна: «Стать не грає ніякої ролі, головне – бажання працювати»

Депутатка Полтавської міської ради Ірина Плюсніна переконана, що гендерна приналежність не відіграє абсолютно ніякої ролі в побудові політичної, та й будь-якої іншої, кар’єри. Головне – це вміння знайти спільну мову з керівниками та підлеглими  і бажання працювати.

plusnina

Пані Ірино, розкажіть, будь ласка, чи доводилося вам в житті, особливо зараз, коли ви депутат, стикатися із сексизмом і стереотипами пов’язаними зі статтю.

– Ні, ніколи не доводилося стикатися з такими проблемами. Я завжди була абсолютно на рівних правах з чоловіками. Більше того з чоловіками завжди знаходила спільну мову, ніхто ніколи мені не казав, ти почекай, а ми тут вирішимо справи. Хоча мій зріст 153 сантиметри і завжди доводиться ходити на підборах, я не відчуваю дискомфорту в роботі чи спілкуванні та не маю через це комплексів. Навпаки, я рівноправний партнер, тому завжди кажу: куля мала, але маю вбивчу силу. Так само і я невисока на зріст, але вмію працювати і знаходити спільну мову з людьми.

Ви хочете сказати, що вам ніколи не доводилося якось реагувати на сексизм з боку чоловіків?

– Так, я взагалі вважаю, що гендерна приналежність не відіграє ніякої ролі в кар’єрі. Головне – це вміти знайти спільну мову з людиною, з якою працюєш. Я навіть більше скажу вам – з чоловіками простіше працювати, ніж із жінками. Деяким колегам жіночої статі  не подобається, як я фарбуюся чи одягаюся, натомість чоловіки ніколи не звертали на це уваги.

Вам легше працювати з чоловіками?

– Все залежить від людини. Але без чоловіків, дуже важко. Окрім того, що я депутат міської ради, я очолюю Організацію Товариства Червоного Хреста України. Під моїм началом 300 працівників, переважно жінок. Тож без чоловіків часом дуже важко. Не знаю, щоб ми й робили, якби не наші чоловіки, сини, брати. Приміром, мій чоловік завжди мені допомагає, коли треба перевезти чи вивантажити якісь речі. Він з розумінням ставиться до моєї роботи, до того, що вільного часу у мене практично немає. Так само він підтримав мене й тоді, коли запропонували балотуватися в депутати міської ради, хоча я його попередила, що тепер часу на сім’ю в мене буде ще менше. Навпаки сказав: «Якщо відчуваєш потребу реалізуватися в цьому, то балотуйся, а я тебе підтримаю».

Біографічна довідка

Ірина Плюсніна, 1961 року народження, громадянка України, голова Полтавської обласної організації товариства Червоного Хреста України, проживає у місті Полтаві. Член політичної партії «Совість України», висунута в депутати міської ради від Полтавської міської партійної організації політичної партії «Совість України».

Схожі записи

Раїса Кучмук: «Наша українська жінка має бути трохи Жанною д’Арк»

Ірина Шалаковська: «Жінкам в багатьох випадках легше зробити політичну кар’єру, аніж чоловікам»

Лариса Василишин: «Я пропагую рівність статей в усіх сферах суспільного життя»