Повага
Спецпроект

Світлана Заліщук: «В Україні є звичка, що політика – це чоловіча справа»

Одна з наймолодших депутаток нинішнього скликання Верховної Ради України, Світлана Заліщук вже спробувала себе на керівних посадах у владі та в громадських організаціях, є лідером кількох ініціатив та рухів. Вона переконана, що цілковита присвята себе улюбленій справі приречена на успіх. І це правило однакове як для жінок, так і для чоловіків. Про те, як бути жінкою-політиком, Світлана Заліщук розповіла «Повазі».

zalishuk

– Наскільки ви себе комфортно почуваєте в політиці? Наскільки легко чи важко бути жінкою-політиком?

– Я не думаю, що це пов’язано з гендером. Ти комфортно себе почуваєш, коли ти в чомусь розумієшся, коли в тебе є бажання щось зробити і коли ти розумієш, що в тебе є союзники, підтримка, коли є суспільний запит до того, щоб робити реформи і зміни, про які ми так багато говоримо.

– Чи були щодо вас протягом вашої кар’єри випадки упередженого ставлення, сексизму та дискримінації за статтю?

– Мені складно відповідати на таке питання. Тому що, коли ви кажете «дискримінація» чи «сексизм», я не знаю, що пересічна людина вкладає в це слово. Мені здається, що в нас є така звичка, що політика – це чоловіка справа, і вона виходить з практики, з історії. Поки що в нас в парламенті тільки 11 % жінок, а раніше було ще менше. Так само і в уряді, і на принципових позиціях у великих компаніях незначна кількість жінок.

По відношенню до себе, то мені важко згадати якийсь конкретний приклад. А зверхність деяких чоловіків можна пояснити їх низьким рівнем культури.

– Чи/як, на вашу думку, заважають випадки упередженого ставлення, сексизму та дискримінації за статтю у її становленні її політичної кар’єри?

– В Україні все ж таки є колосальні можливості розвиватись і якоїсь упередженості в суспільстві до жінки-політика я не бачу. Є певні складнощі, пов’язані зі звичкою і відсутністю культури. Пам’ятаєте, як Азаров трохи зверхньо ставився до жінок. Але наразі всі можливості для жінок підкоряти олімпи є. І є дуже багато прикладів, що жінки це можуть робити.

Біографічна довідка (за Вікіпедією)

Світлана Заліщук народилась 24 жовтня 1982 року в Жашкові Черкаської області. В 2006 році закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики, та здобула диплом магістра. Працювала журналісткою, редакторкою.

В 2005-2006 роках працювала в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, Секретаріаті Президента України. З 2006 по 2009 роки – керівниця проектів Асоціації «Спільний простір», а з 2009 року – виконавча директорка ГО «Центр.UA». Засновниця багатьох громадських ініціатив, рухів. В 2014 році стала однієї з ініціаторів «Реанімаційного пакету реформ».

На позачергових виборах до парламенту восени 2014 року була обрана народною депутаткою України.

Надія Вірна

Схожі записи

Наталія Олянська: «Жінкам зробити кар’єру у політиці можна і потрібно»

Ірина Шалаковська: «Жінкам в багатьох випадках легше зробити політичну кар’єру, аніж чоловікам»

Ірина Плюсніна: «Стать не грає ніякої ролі, головне – бажання працювати»