Повага
  • Головна
  • Спецпроект
  • Ірина Дяденко: «Граючи на чоловічому полі, ти мусиш навчитися правильно віддавати та приймати пас…»
Спецпроект

Ірина Дяденко: «Граючи на чоловічому полі, ти мусиш навчитися правильно віддавати та приймати пас…»

Ірина Дяденко – депутатка Сумської міської ради, людина, яку поважають за професійність та порядність, цінують за креативність та щирість. А ще – люблять за суто людські якості.

Iryna_Djadenko1

– Пані Ірино, розкажіть, будь ласка, чи доводилося Вам в житті, особливо під час депутатства, стикатися із сексизмом і стереотипами, пов’язаними зі статтю?

– Можливо, у мене особливий випадок, проте, і як депутат місцевої ради, і, в недавньому минулому, як директор Агенції промоції «Суми» я не мала нещастя стикатися із сексизмом, тим більше, з будь-якими стереотипами щодо статі.  Натомість я знаю точно, що до моєї позиції дослухалися, і вона завжди сприймалася із повагою. На мою думку, справа в тім, що і депутатство, і керівні посади я отримала у тому віці, коли разом із літами має приходити мудрість. Мудрість у побудові службових взаємин, особистих стосунків, кар’єрних прагнень тощо. Я знаю точно, що жіночий стиль мислення кардинально відрізняється від чоловічого. А граючи на чоловічому полі, ти мусиш навчитися правильно віддавати та приймати пас, а ще й тримати удар. Як-то кажуть «нічого особистого, винятково робота».

– Як Ви реагуєте випадки дискримінації з боку колег-чоловіків, а можливо, й жінок? Як долаєте такі прояви?

– Будь-які прояви агресії, а випадки дискримінації є її проявами, є відбуваються унаслідок невпевненості, або невихованості, безумовно. Якщо відверто, я останнім часом спостерігаю, що такою поведінкою страждають переважно саме жінки. Можливо, це є формою самозахисту, можливо – прагнення «затоптати» конкурентку, або конкурента. Іноді мені здається, що найближчим часом ми вже будемо рятувати чоловіків від нашої жіночої «навали». Особливо рвуться в бій жінки з «низинки», саме тоді невихованість ускладнює ситуацію. І, знову-таки, долати ситуації раджу в форматі «нічого особистого, винятково робота».

– На Вашу думку, чи складно жінкам зробити кар’єру у політиці?

– У наш час складно бути жінкою, бо ми хочемо встигнути усюди: в особистому житті, домогосподарстві, вихованні дітей, суспільному секторі. Проте, культура сфери послуг не встигає за нашими прагненнями, і ми не завжди можемо розраховувати на них. А в політиці  складно залишитися жінкою. То максимально ми маємо обирати напрями діяльності, аби наші природні риси не заважали, а навпаки – додавали нам впевненості, переваги та не конкурували із суто чоловічими якостями.

Біографічна довідка

Дяденко Ірина Олегівна – депутат Сумської міської ради, член постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту. 2012- 2014 рр – директор комунальної установи «Агенція промоції «Суми», радник міського голови з питань культури та інформації . 2006-2012 рр. – помічник міського голови м.Суми.

Схожі записи

Ірина Фаріон: «Тему сексизму вважаю надуманою і навіть хворобливою»

Виктория Агентаева: «Моей веры в себя хватает, чтобы ставить на место конкурентов»

Оксана Деркач: « Я завжди була рівним партнером чоловіків»