Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Екскандидатка в депутати на місцевих виборах подала до суду через сексизм
Статтi

Екскандидатка в депутати на місцевих виборах подала до суду через сексизм

Екскандидатка в депутати до Тетіївської міської ради та Київської обласної ради Ірина Нижник звернулася до суду про захист честі, гідності та ділової репутації через дискримінаційні дописи щодо неї у Facebook.

Відповідачкою у справі є чиновниця Тетяна Ільїна, яка на момент виникнення ситуації керувала відділом освіти місцевої ОТГ.

За словами Нижник, Ільїна під час виборчої кампанії восени минулого року системно атакувала її на особистій сторінці у соціальній мережі Facebook, залишаючи сексистські та ейджистські коментарі. Врешті приводом для звернення до суду став черговий сексистський коментар ексчиновниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Окрім законодавчого регулювання, потрібна ще і психологічна підтримка» — Ольга Айвазовська про діджитал харасмент у політиці

Вона прокоментувала пост Ірини Нижник щодо її кандидатування на місцевих виборах наступним висловлюванням: «Категорично-Ні!!! Людина, що переступила тридцятирічний рубіж і не стала ні дружиною, ні матір’ю на мою думку не може стати ніким, оскільки нікого окрім себе не любить і не поважає».

Такі висловлювання та ряд інших дописів, зафіксованих у позовній заяві, позивачка просить визнати дискримінаційними та вимагає відшкодування моральної шкоди.

Перше засідання суду відбулося 3 березня. Розгляд справи по суті запланований на 6 квітня цього року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #вибориБЕЗсексизму: про сексизм на місцевих виборах можна буде повідомити через чат-бот

Нагадуємо, під час місцевих виборів 2020 проєкт #вибориБЕЗсексизму фіксував випадки дискримінації кандидаток. На чат-бот проєкту надійшло близько 50-ти скарг. Спільно з Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” було підготовлено два судових позови через сексизм проти кандидаток.

Схожі записи

За декілька скликань у місцевих радах і у парламенті не буде комплексу “жінка не може стати керівником” – Цимбалюк

Проект жіночого політичного лобі у Житомирі

Керівницю музею Голодомору почали цькувати через зовнішність — чому це неприйнятно?

1 comment

Коментарі закриті.