Повага
Image default
Статтi

Звинувачення у домаганнях: університет запросив громадські організації до участі в розслідуванні

Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого запросив міжнародні та громадські організації приєднатися до робочої групи з розслідування звинувачень у сексуальних домаганнях із боку викладача й актора Володимира Талашка. 

Про це повідомляється на сайті закладу.

«З метою дотримання принципів об’єктивності, неупередженості та прозорості, університет запрошує міжнародні та громадські організації на засадах дорадчого голосу до участі у робочій групі щодо розгляду інформаційного повідомлення на предмет харасменту», — кажуть у виші.

Там також наголосили, що офіційних звернень, запитів, скарг, повідомлень до університету не надходило.

А розслідування поліцією?

У поліції Києва виданню «Вечірній Київ» також повідомили, що станом на обід 11 серпня жодних заяв на Володимира Талашка не надходило. Адвокати ж попереджають: якщо жінки не напишуть колективну заяву у поліцію, кримінальну справу взагалі не відкриють. А сам Талашко може судитися за наклеп.

«Якщо постраждалі справді хочуть добитись справедливості, їм потрібно вже зараз звертатись у поліцію із колективною заявою. Якщо у когось з них є фото- чи відеозаписи — все це потрібно долучати до справи. Бо в іншому випадку — закінчиться лише на етапі обговорення у Facebook та суспільному осуді», — каже адвокат Дмитро Александров.

Речниця Amnesty International Ukraine Катерина Мітєва у коментарі Громадському радіо теж наголосила на тому, що у Кримінальному кодексі України нема статі про домагання. На жаль, також не дуже успішно розслідуються справи за статтею, яка є натомість: про примушування до вступу в статевий зв’язок.

Нагадаємо, з 1 вересня Володимира Талашка відсторонять від роботи зі студентами та студентками на час перевірки. У Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого пообіцяли створити комісію. Комісія має «з’ясувати факти» щодо звинувачень у сексуальних домаганнях.

Крім того, Міністерство культури та інформаційної політики ініціює службове розслідування.

Читайте також: Закулісні сексуальні домагання: чому ми толеруємо насильство?

Раніше сценарист і кінокритик Богдан Панкрухін оприлюднив історії жінок, які були абітурієнтками або студентками Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого й потерпали від сексуальних домагань із боку викладача й актора Володимира Талашка. 

Згідно зі свідченнями, Талашко нібито неодноразово домагався не лише своїх студенток, а й дівчат, які щойно закінчили школу й приїхали вступати до вишу. Чоловік запрошував їх до себе додому, фотографував оголеними, маніпулював, обіцяючи посприяти під час вступу й огидно залицявся. Сам Талашко ці факти спростовує.

Схожі записи

Чи можливо Москаля притягнути до відповідальності за образу Супрун?

“Я не бідолаха”: білоруски записали відео-відповідь на сексистські слова президента Лукашенка

«Розв’яжи її руки»: в Києві відбулася акція на підтримку жінок Афганістану

Ярослава Жуковська