Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Аборти і «прокляття нації»: хто і навіщо встановив у Рівному релігійні білборди?
Статтi

Аборти і «прокляття нації»: хто і навіщо встановив у Рівному релігійні білборди?

На вулицях Рівного з’явилися білборди з написом «Аборти приводять націю до прокляття». Це ініціатива представників церкви «Христос є відповідь», пише Суспільне.

Частина рівнян почала обурюватися змістом цих слів у соцмережах:

«Я не розумію, навіщо рекламувати свої релігійні погляди (або ж релігійну токсичність, як в цьому випадку)? У нас світська держава, тому таке не повинно висіти на головних вулицях міста. До того ж, це агресивний випад в сторону половини населення — жінок, який зовсім недоречний у сучасному світі», коментують новину у соцмережах.

Суспільне поспілкувалося з представниками конфесій, правознавицею, управлінням Держпродспоживслужби та запитало їхню думку щодо такої реклами.

Читайте також: Про релігію, «скрєпи» і сексизм

Релігійна організація «Христос є відповідь» орендує десять білбордів у різних районах Рівного. Автором ідеї білборда про аборти є пастор церкви Тарас Сень. Він зазначив, що вони наголошують на відповідальності перед Богом за крадіжки, корупцію, вживання нецензурної лексики, але передусім — за аборти.

«Аборт — це вбивство, це не тільки точка зору Бога, Біблія про це говорить. І вчені це доводять. Коли вбивають людину ні за що — через це приходить прокляття. Про це говорить багато біблійних текстів. Чому я взяв саме цитату, де говориться про Каїна й Авеля? Бо для кожного пересічного ця історія є найбільш відома. Прокляття — це відсутність Божого благословіння, тому ми у міру своїх сил попереджуємо людей. Ми людей не принижуємо білбордами — просто інформуємо», — прокоментував пастор церкви «Христос є відповідь».

Білборди порушують права людей

Такі білборди порушують права певної категорії українців та українок, передусім вимушених переселенців із тимчасово окупованих територій, вважає представниця Української гельсінської спілки у Рівному Олена Шеруда:

«Він містить ознаки якихось сексистських спрямувань і гендерної нерівності, що стосується жінок. На окупованій території, звідки і у нас є особи переселені, як вимушені переселенці, будь-яка жінка, яка, можливо, пережила статеве насилля. При наявності такої інформації виникають якісь сумнівні спогади, і це зачіпає її інтереси, права».

Читайте також: Депутата-священика Дедюхіна відсторонили від літургій після сексистських заяв про аборти

Пастор Реформатської церкви «Божий завіт» Сергій Терентьєв вважає, що боротьба з абортами потрібна, однак проклинати націю — безпідставно:

«Біблія називає аборти гріхом, але тут треба зазначити, що не кожен аборт є гріхом. Узагальнювати й говорити про те, що це автоматично стосується усієї нації — підстав таких немає абсолютно ніяких».

Прибрати білборди можна лише через суд

У Рівному контроль змісту комерційної та соціальної реклами здійснює обласне управління Держпродспоживслужби.

«Розповсюджувач цієї інформації — він несе відповідальність. Але законом не врегульовано це. Споживачі можуть звернутися щодо такої інформації до суду. Хай суд визначає правомірність її розповсюдження для великого кола людей. Але законом «Про рекламу» це не регулюється, оскільки це не є реклама за визначенням», — зазначила представниця ГУ Держпродспоживслужби Рівненщини Валентина Андрусенко.

Дозволи на встановлення білбордів та сітілайтів у Рівному видає міський Департамент інфраструктури та благоустрою. Представниця Наталія Радаєва розповіла Суспільному, що у них немає повноважень контролювати зміст розміщеної на них реклами. Прибрати розміщення білбордів із таким змістом можна лише у судовому порядку.

Схожі записи

НДІ шукає керівника або керівницю Молодіжного напрямку

Місцеві вибори: у Київраді стане більше депутаток – ЧЕСНО

Відкриті роти, зачіски і «шанелі» – чому українські ЗМІ говорять про жінок-політиків мовою жовтої преси