Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Звинувачення у домаганнях: Талашко відхрещується, у виші створять комісію
Статтi

Звинувачення у домаганнях: Талашко відхрещується, у виші створять комісію

У Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого пообіцяли створити комісію, для «з’ясування фактів» щодо звинувачень у сексуальних домаганнях із боку викладача й актора Володимира Талашка. Про це заявила в.о. ректора Галина Миленька, повідомляє Wonderzine Україна. 

«Якщо ці факти будуть підтверджені… застосують жорсткі заходи аж до звільнення викладача»

«Кваліфікований помічник із юридичних питань сьогодні за дорученням зателефонував Талашку. Він категорично спростовує ці факти. На цей момент ми не знаємо, як знайти винного, бо одна думка проти іншої. Зараз ми обговорюємо створення робочої комісії для з’ясування фактів, викладених у цьому пості (йдеться про пост сценариста Богдана Панкрухіна — ред.). Можливо, на час проведення цього розслідування Талашка на певний час відсторонять від виконання обов’язків, якщо так вирішить ця комісія. Якщо ці факти будуть підтверджені не просто враженнями від спілкування з викладачем, підключать юристів і застосують жорсткі заходи аж до звільнення викладача», — запевнила Миленька.

За її словами, до комісії залучать працівників юридичного відділу,  а також «керівництво та декани, якщо вони не у відпустці».

Миленька наголосила, що університет різко засуджує прояви харасменту. 

«Як зі сторони викладачів, так й абітурієнтів, які намагаються «закрити» відсутність здібностей до навчання сексуально агресивною поведінкою. Я про це знаю на рівні розмов, але викладачі не звертають на це увагу, вони припиняють це та з гумором про це розповідають. Про такий випадок роки три тому чула. До того, як я сьогодні ознайомилася з постом, про подібні випадки я нічого не чула. У нас на ректораті розбираються в присутності студради. Вона самостійно проводить свої засідання. Ніколи такі питання не ставилися. Тобто керівництво лише сьогодні ознайомилося з такою ситуацією», — запевнила в.о. ректора.

Вона додала, що побачила деякі «недоречності» в історіях Юлії Бірзул та Вікторії Муштей. Зокрема, Бірзул нібито не могли допустити до творчого випробування до закінчення школи, а Муштей зазначає, що отримувала довідку на проходження вступних іспитів, попри те, що такі довідки вже кілька років не видаються, бо це заборонено на державному рівні. 

Відповідаючи на запитання щодо того, чи планує університет сконтактувати з жінками, які розповіли свої історії про домагання, Миленька відповіла, що це має вирішити комісія. 

«Усе в межах чинного законодавства. Я не юрист, але якщо чинне законодавство це передбачає, обов’язково. Це думка викладача проти думки вступників. Але чи маємо ми право проводити очні ставки? Юристи підкажуть», — підсумувала в. о. ректора. 

Що сталося?

Нагадаємо, раніше сценарист і кінокритик Богдан Панкрухін оприлюднив історії жінок, які були абітурієнтками або студентками Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого й потерпали від сексуальних домагань із боку викладача й актора Володимира Талашка. 

Згідно зі свідченнями, Талашко нібито неодноразово домагався не лише своїх студенток, а й дівчат, які щойно закінчили школу й приїхали вступати до вишу. Чоловік запрошував дівчат до себе додому, фотографував оголеними, маніпулював, обіцяючи посприяти під час вступу й огидно залицявся.

«Я ці історії про нього (Талашка — ред.) чула ще з інституту, коли вчилася 20 років тому на кінофакультеті, але все це було в полі чуток, напівголосно, ніхто не наважувався говорити відкрито. Ви молодці, що наважилися врешті розповісти все це й назвати речі своїми іменами», – відреагувала на свідчення жінок режисерка Ірина Цілик.

Тим часом режисерка Анастасія Бударіна також підтвердила, що під час навчання чула про домагання: 

«Усі в довколадикторській тусовці знали, що Талашко чіпляється і домагається до студенток, але на той час якось не було розуміння, усвідомлення проблеми… Дуже шкода, що час втрачено, а проблема так довго замовчувалася».  

Схожі записи

Людмила Гусейнова про сексуальне насильство в неволі: Роздягали, змушували митися і справляти природні потреби під камерами спостереження

Анастасія Багаліка

Жіноче обличчя фронтової журналістики: Настя Станко розповіла, як змінилася робота медіа після вторгнення

Атака на цінності. Гендерна проблематика, дезінформація і роль Росії у цих процесах