Повага
  • Головна
  • Без категорії
  • Гендерний скандал на міжнародному марафоні — жінки закликали бойкотувати забіг через різницю у винагороді
Без категорії Статтi

Гендерний скандал на міжнародному марафоні — жінки закликали бойкотувати забіг через різницю у винагороді

Третій харківський міжнародний марафон заплановано на 9 квітня. Захід масовий, у 2014-му він зібрав 10 тисяч учасників та учасниць, минулого року на 3 тисячі менше. В марафоні беруть участь спортсмени та спортсменки з всього світу: США, Великобританія, Німеччина, Франція, Росія, Греція, Йорданія, Ємен, Марокко, Австрія, Польща. На офіційному сайті марафону вже розпочалася реєстрація на 2016-й рік, одразу ж з’явилася і призова сітка з гонорарами переможцям та переможницям забігу. За перемогу у подоланні дистанції у 42,195 км чоловіку належало 10 тисяч грн винагороди, а жінці за таку ж дистанцію — лише 5 тисяч гривень, вдвічі менші гонорари передбачалися й за інші місяця — з першого по шосте.

Саме це й обурило учасників заходу, в соціальних мережах почалися суперечки — чи мають право жінки отримувати рівні з чоловіками премії.

Марафон у Харкові, фото: vk.com
Марафон у Харкові, фото: vk.com

Харків’янка Тетяна Смирнова — не бігунка, і взагалі не спортсменка. На попередніх марафонах просто вболівала за друзів. Саме вона й стала ініціатором бойкоту цьогорічного марафону.

Снимок экрана 2016-01-31 в 15.23.07(1)
Допис Тетяни у Фейсбуці

«Когда я это увидела, возникло желание поведать об этом максимальному количеству людей, чтобы люди приняли для себя тоже какое-то решение, потому что такие вещи нельзя пропускать. Что я могла предложить — поднять такую волну и действительно либо бойкотировать, либо потребовать пересмотра этого решения. Если люди участвуют, делают одинаковые взносы, логично ожидать, что и призы их ожидают одинаковые. Кроме того, есть же аналогичные мероприятия в других городах, в Киеве, или известный Бостонский марафон, у них везде в правилах написано, что мужские и женские призы равные и это отдельным пунктом вынесено в правилах», — розповіла Тетяна Смирнова.

Тетяна Смирнова, фото: facebook
Тетяна Смирнова, фото: facebook

Хвиля невдовольства поширювалася в соціальній мережі й докотилася до організаторів марафону. Директор Департаменту спортивних іміджевих проектів та маркетингу Олексій Чубаров різницю в гонорарах пояснив:

Олексій Чубаров, фото: politrada.com
Олексій Чубаров, фото: politrada.com

образити жінок не хотіли, просто учасниць на дистанції у 42,195 км значно менше, ніж учасників чоловічої статі — на 182 чоловіка, які брали участь у марафоні, прийшлося лише 15 жінок. До того ж, на минулорічних змаганнях жінки, за словами Олексія, показали досить низькі результати. У 2015-му спортсменка Олена Симонок марафон пробігла за 3:17:18, тоді як Дмитро Пожевілов подолав ту ж дистанцію за 2:35:01.

До обговорення долучилися й спортсмени чоловіки. Ігор Русс став переможцем першого харківського марафону у 2014-му, його результат: 2:18:17. З досвіду знає, що жінок у марафоні дійсно значно менше, аніж чоловіків, а значить і внесків вони вносять набагато менше, однак, на його думку, це зовсім не привід дискримінувати жінок й зменшувати призову винагороду, адже зусилля й моральні й фізичні жінки витрачають на рівні з чоловіками.

«Конечно, хочется чтобы призовые у женщин были такие же, как у мужчин. Дело в конкуренции, мы видим, что в мире она у мужчин намного выше! Но я всё-таки за то, чтобы призовая сетка была одинаковой, как для мужчин так и для женщин, может за счёт этого возрастёт и женская конкуренция», — наголосив Ігор Русс.

Ігор Русс, фото: vk.com
Ігор Русс, фото: vk.com

А як на інших міжнародних марафонах?

Різниця у гонорарах і досі зберігається  у третині спортивних змагань. Щодо марафонів, різниця є, наприклад, на російському марафоні “ERGO Белые ночи”. Чоловікам організатори обіцяють виплатити 250 тисяч рублів, а жінкам лише 200 тисяч рублів.

Однак всі престижні міжнародні марафони, які є членами World Marathon Majors, мають рівні гонорари:

Дубайський марафон;

Берлинський марафон;

Бостонський марафон.

Харків’янки домоглися справедливості

Після скандалу, призову таблицю організатори 3-го харківського міжнародного марафону врешті виправили, а гонорари зрівняли.

Снимок экрана 2016-01-31 в 16.04.50«Так-то лучше», — написала на власній сторінці у Фейсбуці Тетяна Сидоренко.

«Спасибо большое женщинам за то, что они отреагировали на эту ситуацию, и мы хотим извиниться перед теми, кого эта ситуация задела. И пускай это будет в том числе хорошим стимулом обидеться на нас и принять участие в международном марафоне. Приглашаем всех, кто еще не успел зарегистрироваться — регистрироваться, женщин со всей Украины мы будем ждать в хорошем настроении и с хорошими результатами», — сказав  директор Департаменту спортивних іміджевих проектів та маркетингу Олексій Чубаров.

Тетяна Доцяк

Схожі записи

У погляді — вся рішучість нашої землі: Любов Плаксюк, артилеристка (фото)

Журналистика и пол: почему профессия все больше становится женской

Усе більше кривдників використовують COVID як засіб зберегти силу й контроль над жертвами – Аманда Катц