Повага
  • Головна
  • Без категорії
  • Гендерний скандал на міжнародному марафоні — жінки закликали бойкотувати забіг через різницю у винагороді
Без категорії Статтi

Гендерний скандал на міжнародному марафоні — жінки закликали бойкотувати забіг через різницю у винагороді

Третій харківський міжнародний марафон заплановано на 9 квітня. Захід масовий, у 2014-му він зібрав 10 тисяч учасників та учасниць, минулого року на 3 тисячі менше. В марафоні беруть участь спортсмени та спортсменки з всього світу: США, Великобританія, Німеччина, Франція, Росія, Греція, Йорданія, Ємен, Марокко, Австрія, Польща. На офіційному сайті марафону вже розпочалася реєстрація на 2016-й рік, одразу ж з’явилася і призова сітка з гонорарами переможцям та переможницям забігу. За перемогу у подоланні дистанції у 42,195 км чоловіку належало 10 тисяч грн винагороди, а жінці за таку ж дистанцію — лише 5 тисяч гривень, вдвічі менші гонорари передбачалися й за інші місяця — з першого по шосте.

Саме це й обурило учасників заходу, в соціальних мережах почалися суперечки — чи мають право жінки отримувати рівні з чоловіками премії.

Марафон у Харкові, фото: vk.com
Марафон у Харкові, фото: vk.com

Харків’янка Тетяна Смирнова — не бігунка, і взагалі не спортсменка. На попередніх марафонах просто вболівала за друзів. Саме вона й стала ініціатором бойкоту цьогорічного марафону.

Снимок экрана 2016-01-31 в 15.23.07(1)
Допис Тетяни у Фейсбуці

«Когда я это увидела, возникло желание поведать об этом максимальному количеству людей, чтобы люди приняли для себя тоже какое-то решение, потому что такие вещи нельзя пропускать. Что я могла предложить — поднять такую волну и действительно либо бойкотировать, либо потребовать пересмотра этого решения. Если люди участвуют, делают одинаковые взносы, логично ожидать, что и призы их ожидают одинаковые. Кроме того, есть же аналогичные мероприятия в других городах, в Киеве, или известный Бостонский марафон, у них везде в правилах написано, что мужские и женские призы равные и это отдельным пунктом вынесено в правилах», — розповіла Тетяна Смирнова.

Тетяна Смирнова, фото: facebook
Тетяна Смирнова, фото: facebook

Хвиля невдовольства поширювалася в соціальній мережі й докотилася до організаторів марафону. Директор Департаменту спортивних іміджевих проектів та маркетингу Олексій Чубаров різницю в гонорарах пояснив:

Олексій Чубаров, фото: politrada.com
Олексій Чубаров, фото: politrada.com

образити жінок не хотіли, просто учасниць на дистанції у 42,195 км значно менше, ніж учасників чоловічої статі — на 182 чоловіка, які брали участь у марафоні, прийшлося лише 15 жінок. До того ж, на минулорічних змаганнях жінки, за словами Олексія, показали досить низькі результати. У 2015-му спортсменка Олена Симонок марафон пробігла за 3:17:18, тоді як Дмитро Пожевілов подолав ту ж дистанцію за 2:35:01.

До обговорення долучилися й спортсмени чоловіки. Ігор Русс став переможцем першого харківського марафону у 2014-му, його результат: 2:18:17. З досвіду знає, що жінок у марафоні дійсно значно менше, аніж чоловіків, а значить і внесків вони вносять набагато менше, однак, на його думку, це зовсім не привід дискримінувати жінок й зменшувати призову винагороду, адже зусилля й моральні й фізичні жінки витрачають на рівні з чоловіками.

«Конечно, хочется чтобы призовые у женщин были такие же, как у мужчин. Дело в конкуренции, мы видим, что в мире она у мужчин намного выше! Но я всё-таки за то, чтобы призовая сетка была одинаковой, как для мужчин так и для женщин, может за счёт этого возрастёт и женская конкуренция», — наголосив Ігор Русс.

Ігор Русс, фото: vk.com
Ігор Русс, фото: vk.com

А як на інших міжнародних марафонах?

Різниця у гонорарах і досі зберігається  у третині спортивних змагань. Щодо марафонів, різниця є, наприклад, на російському марафоні “ERGO Белые ночи”. Чоловікам організатори обіцяють виплатити 250 тисяч рублів, а жінкам лише 200 тисяч рублів.

Однак всі престижні міжнародні марафони, які є членами World Marathon Majors, мають рівні гонорари:

Дубайський марафон;

Берлинський марафон;

Бостонський марафон.

Харків’янки домоглися справедливості

Після скандалу, призову таблицю організатори 3-го харківського міжнародного марафону врешті виправили, а гонорари зрівняли.

Снимок экрана 2016-01-31 в 16.04.50«Так-то лучше», — написала на власній сторінці у Фейсбуці Тетяна Сидоренко.

«Спасибо большое женщинам за то, что они отреагировали на эту ситуацию, и мы хотим извиниться перед теми, кого эта ситуация задела. И пускай это будет в том числе хорошим стимулом обидеться на нас и принять участие в международном марафоне. Приглашаем всех, кто еще не успел зарегистрироваться — регистрироваться, женщин со всей Украины мы будем ждать в хорошем настроении и с хорошими результатами», — сказав  директор Департаменту спортивних іміджевих проектів та маркетингу Олексій Чубаров.

Тетяна Доцяк

Схожі записи

Європарламент схвалив резолюцію про право на безпечний аборт

Які вони, гендерні профілі 24 областей України?

Народжувати не варто жити без дітей