Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Вражає не тільки «ТСН»: сексизм у новинах про найкращу дзюдоїстку світу Дар’ю Білодід
Статтi

Вражає не тільки «ТСН»: сексизм у новинах про найкращу дзюдоїстку світу Дар’ю Білодід

Чим небезпечний сексизм у новинах? Як писали про те, що українку Дар’ю Білодід визнали найкращою дзюдоїсткою світу?

Дзюдоїстка Дар'я Білодід, сексизм

Дар’я Білодід стала найкращою дзюдоїсткою 2019-2020 років за версією Міжнародної федерації дзюдо. У 2019 році українка завоювала звання чемпіонки світу, чемпіонки Європи та переможниці II Європейських ігор. А у 2020 році Білодід перемогла на турнірі Grand Slam у Парижі і була третьою на аналогічному турнірі в Будапешті.

Сексизм у заголовках 

«ТСН» новину про досягнення Дар’ї Білодід подають з таким заголовком «Українку визнали найкращою дзюдоїсткою планети, вона приголомшує ідеальною фігурою».

У тексті новини пишуть: «Останні кілька місяців дівчина перебувала у стосунках з футболістом київського «Динамо» Денисом Поповим, однак нещодавно пара розпалася.

Дар’я частенько тішить шанувальників яскравими фотографіями з тренувань та відпочинку, отримуючи у відповідь велику кількість різноманітних компліментів». На обкладинці новини фото спортсменки у купальнику, а після самої новини — серія подібних фото з інстаґраму.

Новина з ідентичним заголовком та текстом вийшла на ресурсі «Шляхта не працює». Тільки тут вже замість скріншотів фото вбудували пости з того ж таки інстаґраму.

Видання «НВ» швидко зреагувало на критику та виправило свій сексистський заголовок у новині про кращу дзюдоїстку світу. У першому варіанті заголовку інформація про спортивні заслуги дівчини подавалась через згадування її колишніх особистих стосунків із відомим футболістом.

Як взагалі пишуть про Дар’ю Білодід?

«НВ» має й інші новини про спортсменку, які акцентують на її стосунках чи зовнішності. Наприклад, «Одна з найгарніших спортсменок України поділилася фото після розставання з футболістом «Динамо» або «Одна з найгарніших спортсменок України постала у стильному образі».

Узагалі новини з публікацій в інстаґрамі доволі часто з’вляються у ЗМІ. Заголовок «Найкрасивіша спортсменка Білодід виставила шикарні ніжки: «Терміново заміж, за казаха» з’явився на «сайті-сміттярці» «Znaj.Ua» (входить до переліку «сайтів-сміттярок» за результатами дослідження «Texty.org»). Новина з таким же заголовком опублікована у казахстанському виданні «Караван». 

Полюбляють такі «новини» і у спортивних виданнях. Із заголовком «Українська дзюдоїстка Білодід підкорила фанатів ідеальною фігурою в купальнику: фото» публікацію ставили на сайті «24 спорт». А на «UA Футбол» є публікація «Шикарна: Дарина Білодід поділилась пікантним фото із домініканського узбережжя» (тут спортсменку чомусь називають Дариною). 

Чим небезпечний сексизм?

Ірина Земляна, медіаекспретка та тренерка з безпеки ІМІ пояснює, який негативний вплив має сексизм у новинах.

«Можна скільки завгодно працювати над собою, удосконалюватися професійно, мати чисельні здобутки і навіть стати кращою дзюдоїсткою в світі, а медіа вперто будуть бачити в тобі жінку, що «приголомшує ідеальною фігурою» або «колишню дівчину футболіста». І це жахливо. 

У медіа такими заголовками та матеріалами продовжують вперто не бачити в жінці професіоналку, навіть якщо їй вдається досягти неймовірних здобутків. На перший план все одно виходить її зовнішність, тільки після цього її досягнення. Цим медіа продовжують поширювати стереотипи щодо жінок для своєї аудиторії та знецінюють будь-які професійні досягнення.

Щодо дотримання професійних стандартів у новині ТСН маємо невідповідність заголовку новині, маніпуляції та оцінні судження, як у заголовку, так і в самому тексті. «ТСН» стрімко падає в рейтенгу дотримання професійних стандартів, що чітко засвідчує останній моніторинг ІМІ, де «ТСН» разом зі «112» та «Обозревателем» мають тільки 68% дотримання стандартів».

Ана Море

Схожі записи

Уперше в історії США: Капітанка Емі Бауерншмідт очолила атомний авіаносець

На матчі української Прем’єр-ліги працювала повністю жіноча бригада арбітрів

Гендерна рівність у вищій освіті Німеччини: як втілюють політику рівних прав і можливостей

Тамара Марценюк