Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Це такі заходи виховання» – Алевтина Кахідзе про цикл малюнків проти сексизму та жовтизму у медіа
Статтi

«Це такі заходи виховання» – Алевтина Кахідзе про цикл малюнків проти сексизму та жовтизму у медіа

Художниця та перформерка Алевтина Кахідзе відреагувала на знецінення жінок у ЗМІ та створила низку іронічних малюнків, які мають на меті показати медіа, що заголовкам, які дискримінують, не місце у 2020 році.

Так, перші малюнки з серії стосуються заголовку до новини на сайті видань “Фокус” та “Українські новини” про намір Євгенії Кулеби балотуватися до Київради: “Жена Кулебы возглавила список “Слуги народа” на выборах в Киевсовет”.

“Я співпрацювала не один раз із Женею Кулебою і дуже захоплююсь діяльністю її громадської організації “Місто-сад”. Я знаю її вже 6 років, ми не один проєкт разом зробили і це просто знецінення стосовно неї: у неї дуже багато досягнень, не тільки те, що вона дружина Дмитра Кулеби”, – розповіла у коментарі Повазі Алевтина Кахідзе.

Алевтина Кахідзе також переконана, що частина медіа мають змінювати підхід до написання матеріалів та орієнтуватися не тільки на кількість переглядів.

“Я думаю, що медіа не мають йти за оцим бажанням загалу клікати на те, що їм зрозуміло, а давати трохи більше сенсів, самим, власне, витрачати трохи більше часу, щоб огортати щось, що робить людина, і ці сенси, пояснювати. Тобто треба якось так написати, щоб розкрити саме людину, мені здається”, – говорить художниця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Алевтина Кахідзе: Усіх натурниць в Академії виставляли так, як їх хотіли би бачити чоловіки

Такі малюнки Алевтина Кахідзе планує робити щораз, коли помічатиме у медіа прояви сексизму, селебретизму чи жовтизму.

“Це критика не медіа, а саме тих ситуацій, коли вони думають, що всі довкола дурні і треба орієнтуватися саме на таких, а також ось цієї думки, що люди, нібито, можуть реагувати тільки на те, що стосується якоїсь відомої людини, а не на сенси, які може й невідома людина створити”, – відзначає Кахідзе.

Також художниця відзначила, що вже має теку із добіркою іронічних зображень з критикою подібних дискримінаційних матеріалів у медіа та публікуватиме їх поступово на своїй сторінці у Facebook.

Довідка: Алевтина Кахідзе — художниця, кураторка, перфомерка, садівниця та викладачка. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА) та академію Яна Ван Ейка на відділенні візуального мистецтва. Лауреатка премії Малевича для українських художників 2008 року. Співзасновниця приватної резиденції для іноземних художників у селі Музичі та онлайн видання про мистецтво kram.in.ua.

У творчості використовує суміш різних видів мистецтва, відеороботи та інсталяції. Серед останніх проєктів – книга «Ждановка», під обкладинкою якої зібрано колаж з особистих спогадів, діалогів, газетних статей і текстів з інтернету про її рідне місто Жданівка (непідконтрольна Донеччина). З 2014 по 2019 рік робила проект Клубніка Андріївна, в якому розповідала про буденне життя своєї матері в так званій «ДНР» у текстах та малюнках.

Схожі записи

Бути лютою: Лютелла/Круелла й еволюція антигероїнь

Дмитро Десятерик

Університет у Нідерландах відкрив вакансії «тільки для жінок» — його звинуватили у дискримінації чоловіків

«Вагітна у 16»: що не так із шоу від СТБ?