Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Ірина Геращенко назвала нового прем’єр-міністра України сексистом
Статтi

Ірина Геращенко назвала нового прем’єр-міністра України сексистом

Денис Шмигаль, фото: Уніан

Ще майбутній прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на запитання про гендерний баланс у Кабміні відповів, що “до формування уряду підходили з точки зору професійності, досвіду і відповідальності“. Ці слова обурили  депутатку від “Європейської солідарності” Ірину Геращенко.

Це сталося 4 березня на позачерговому засіданні парламенту, де обирали склад нового Кабінету Міністрів.

Особливої ганьби сьогодні в першому виступі, звичайно, заслуговує сексизм нового кандидата у прем’єр-міністри. 60% виборців складають українки. Більше 25 тис. українок сьогодні служать в Збройних Силах України. І що ми почули від чоловіка сьогодні, який  представлятиме велику європейську країну? Те, що у нас немає гідних кандидаток, які за своїм інтелектуальним рівнем можуть профільно кандидувати на посади міністерок. Я закликаю всіх жінок у цій залі не голосувати за сексиста“, – сказала з трибуни народна депутатка Ірина Геращенко.

Причиною таких слів стала відповідь Дениса Шмигаля на запитання про кількість жінок у майбутньому уряді. Це питання поставила Олена Кондратюк, заступниця голови Верховної Ради України:

“Успіх урядів багатьох країн, а саме Франції, Німеччини, вже не кажучи про Скандинавські країни, Канаду, свідчать про те, що в уряді має бути щонайменше паритетна представленість 50 на 50 жінок і чоловіків. Скажіть, будь ласка, який баланс присутності чоловіків і жінок ви плануєте в своєму уряді, зважаючи як раз на наближення Міжнародного жіночого дня 8 березня?”

На що майбутній прем’єр відповів:

“Ми, в першу чергу, підходили до формування уряду і команди міністрів з точки зору професійності, досвіду, відношення і відповідальності. Але питання гендеру надзвичайно важливе, глибоко його розумію і коли буду презентувати уряд, прокоментую додатково”

Вже після цього Денис Шмигаль пропустив єдину жінку в своєму списку кандидатів у Кабмін під час виступу з трибуни парламенту. Коли  закінчив промову, його почали виправляти нардепи і президент Володимир Зеленський.

“Отже, зараз я прокоментую. Міністр соціальної політики, кандидат наук, жінка до вашої уваги – Лазебна Марина Володимирівна. Це початок гендерної експансії у цей уряд. Я батько двох доньок, мене важко звинуватити у сексизмі.

У нас є ряд вакансій. У нас зараз є чотири вакансії в діючому уряді і ми плануємо розширити ще два напрямки. Тому, в першу чергу, звичайно, ми сьогодні ведемо перемовини з жінками. І напередодні свята вітаю усіх жінок, дуже поважаю, дуже люблю, і знаю, що серед жінок багато професійних, розумних та відповідальних людей”, – сказав Денис Шмигаль.

Наразі у списку міністрів тільки одна жінка і 14 чоловіків. Проте залишаються вакантні посади. В уряді колишнього прем’єра Олексія Гончарука було шість жінок-міністрів із сімнадцяти. За часів Азарова в Кабміні не було жодної жінки, в Уряді Гройсмана їх було п’ять.

Схожі записи

Переможницями премії «Честь професії» стали 15 журналісток

Особливий акцент на очі та груди: видання «Коментарі» заявило про пошук кореспондентки модельної зовнішності

Как может проявляться сексизм в средствах массовой информации