Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Ірина Геращенко назвала нового прем’єр-міністра України сексистом
Статтi

Ірина Геращенко назвала нового прем’єр-міністра України сексистом

Денис Шмигаль, фото: Уніан

Ще майбутній прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на запитання про гендерний баланс у Кабміні відповів, що “до формування уряду підходили з точки зору професійності, досвіду і відповідальності“. Ці слова обурили  депутатку від “Європейської солідарності” Ірину Геращенко.

Це сталося 4 березня на позачерговому засіданні парламенту, де обирали склад нового Кабінету Міністрів.

Особливої ганьби сьогодні в першому виступі, звичайно, заслуговує сексизм нового кандидата у прем’єр-міністри. 60% виборців складають українки. Більше 25 тис. українок сьогодні служать в Збройних Силах України. І що ми почули від чоловіка сьогодні, який  представлятиме велику європейську країну? Те, що у нас немає гідних кандидаток, які за своїм інтелектуальним рівнем можуть профільно кандидувати на посади міністерок. Я закликаю всіх жінок у цій залі не голосувати за сексиста“, – сказала з трибуни народна депутатка Ірина Геращенко.

Причиною таких слів стала відповідь Дениса Шмигаля на запитання про кількість жінок у майбутньому уряді. Це питання поставила Олена Кондратюк, заступниця голови Верховної Ради України:

“Успіх урядів багатьох країн, а саме Франції, Німеччини, вже не кажучи про Скандинавські країни, Канаду, свідчать про те, що в уряді має бути щонайменше паритетна представленість 50 на 50 жінок і чоловіків. Скажіть, будь ласка, який баланс присутності чоловіків і жінок ви плануєте в своєму уряді, зважаючи як раз на наближення Міжнародного жіночого дня 8 березня?”

На що майбутній прем’єр відповів:

“Ми, в першу чергу, підходили до формування уряду і команди міністрів з точки зору професійності, досвіду, відношення і відповідальності. Але питання гендеру надзвичайно важливе, глибоко його розумію і коли буду презентувати уряд, прокоментую додатково”

Вже після цього Денис Шмигаль пропустив єдину жінку в своєму списку кандидатів у Кабмін під час виступу з трибуни парламенту. Коли  закінчив промову, його почали виправляти нардепи і президент Володимир Зеленський.

“Отже, зараз я прокоментую. Міністр соціальної політики, кандидат наук, жінка до вашої уваги – Лазебна Марина Володимирівна. Це початок гендерної експансії у цей уряд. Я батько двох доньок, мене важко звинуватити у сексизмі.

У нас є ряд вакансій. У нас зараз є чотири вакансії в діючому уряді і ми плануємо розширити ще два напрямки. Тому, в першу чергу, звичайно, ми сьогодні ведемо перемовини з жінками. І напередодні свята вітаю усіх жінок, дуже поважаю, дуже люблю, і знаю, що серед жінок багато професійних, розумних та відповідальних людей”, – сказав Денис Шмигаль.

Наразі у списку міністрів тільки одна жінка і 14 чоловіків. Проте залишаються вакантні посади. В уряді колишнього прем’єра Олексія Гончарука було шість жінок-міністрів із сімнадцяти. За часів Азарова в Кабміні не було жодної жінки, в Уряді Гройсмана їх було п’ять.

Схожі записи

НДІ шукає керівника або керівницю Молодіжного напрямку

Обережно, сексизм. Чому особисте життя Світоліної не стосується її поразок або перемог

Стереотипи, незнання та страх остракізму: Хто і чому просуває антифеміністичний контент?

Юлія Гуш