Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Національний план дій «Жінки, мир, безпека»: задачі та методи реалізації
Статтi

Національний план дій «Жінки, мир, безпека»: задачі та методи реалізації

Національний план дій «Жінки, мир, безпека» має сприяти стабільному миру, розв’язанню конфліктів, активізації участі жінок у миротворчих процесах, забезпеченню захисту жінок та дівчат, які постраждали внаслідок конфлікту, а також запобіганню та протидії гендерно зумовленому насильству.

Про це говорили на Міжнародному форумі «Партнерство парламенту, уряду та громадянського суспільства – для виконання Національного плану дій «Жінки, мир, безпека».

Цей Форум ініційованого спільно Верховною Радою України (МФО «Рівні можливості», Підкомітет з питань гендерної рівності та недискримінації Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, Комітет з питань безпеки та оборони), Національним Демократичним Інститутом  Міжнародних Відносин – у співпраці з ООН жінки, Посольством Швеції в Україні, ОБСЄ та Фондом Народонаселення ООН.

Участь у Форумі взяли народні депутати та депутатки України, Народних зборів республіки Сербії, посли європейських країн в Україні, представники/ці Уряду, міжнародних, громадських організацій та ЗМІ, повідомляє 50vidsotkiv.org.ua.

Форум організовано з метою обговорення спільної стратегії виконання затвердженого у лютому 2016 року Урядом України Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року.

Учасники та учасниці форуму обговорили рекомендації, які будуть надані Уряду, Верховній Раді України, органам місцевого самоврядування, громадським організаціям, політичним партіям та іншим зацікавленим сторонам з метою підвищення скоординованості дій та зміцненню спільних зусиль, спрямованих на виконання Національного плану дій.

Учасники/ці форуму зазначили, що задля досягнення швидкого прогресу у виконанні Національного плану дій відповідальність за його реалізацію має бути покладена на Кабінет Міністрів. Зокрема — на одного з віце-прем’єр-міністрів, а завдання щодо його виконання мають бути чітко розподілені між окремими міністерствами.

kondratyuk_ionovaОлена Кондратюк та Марія Іонова

Народна депутатка України та співголова МФО “Рівні можливості” Олена Кондратюк звернула увагу на важливість координації дій державних інституцій та громадянського суспільства у виробленні  механізмів реалізації та досягнення  цілей.

“Сьогодні ми обговорили надзвичайно важливе питання, а саме вдосконалення та координацію дій між парламентом, урядом, громадянським суспільством задля ефективного впровадження Національного плану дій із виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325.  Ключем для успішної реалізації плану дій є чіткий розподіл відповідальності за кожен пункт плану дій, а також наявність чітко сформульованих і практичних механізмів їх реалізації”, – резюмувала пані Кондратюк.

Надзвичайний і Повноважний посол Швеції Мартін Хаґстрьом акцентував на тому, що Уряд його країни у 2016 році  визначив Україну однією з ключових країн у світі для надання їй підтримки  у  реалізації Національного плану дій “Жінки, мир та безпека”.

“З огляду на досвід Швеції, яка реалізовує вже третій поспіль Національний план дій на виконання Резолюції ООН 1325 за суттєвої підтримки Парламенту, дозвольте звернути увагу учасників Форуму на ті уроки, які ми винесли за цей час: для ефективної реалізації Плану дій потрібно чітко визначити відповідальні органи та забезпечити необхідні ресурси, активно залучати чоловіків на всіх етапах і аналізувати інформацію про стан проблем на базі ґендерно-розподіленої статистики. Ми готові і надалі надавати комплексну підтримку усім партнерам в Україні – сторонам, залученим до реалізації Національного плану дій для його успішної реалізації”, – відзначив пан Хаґстрьом.

martin-hagstrom-posol-shvetsiyi-v-ukrayiniМартін Хаґстрьом

Народна депутатка України та співголова МФО “Рівні можливості” Марія Іонова привернула увагу до  питання забезпечення прав жінок в умовах конфлікту та підвищення їхньої ролі у миробудівництві і зазначила, що воно займає надзвичайно важливе місце у безпековому порядку денному.

“Жінки – не тільки матері, дружини, постраждалі від конфлікту. Вони є потужним потенціалом для захисту країни та встановлення миру. Необхідно надати право голосу усім сторонам, в тому числі розглянути питання залучення широкого кола жінок та родин полонених до реалізації Плану дій “Жінки, мир, безпека”. Україні вдалося досягти значного прогресу в цій сфері від початку конфлікту на Донбасі. Багато роботи ще попереду. МФО “Рівні можливості” здійснює невпинний парламентський контроль за реалізацією Національного плану дій”, – підкреслила пані Іонова.

Рекомендації Форуму будуть надані урядовим, міжнародним та громадським організаціям, дотичним до реалізації Національного плану дій на виконання Резолюції ООН 1325.

Схожі записи

Нам потрібно деміфологізувати Стамбульську Конвенцію

У Міносвіти відповіли на петиції про статеве виховання

Одесі *опа?