Повага
Image default
Статтi

Українка уперше виграла справу про домашнє насильство в Європейському суді з прав людини

Українка Ірина Левчук виграла справу про домашнє насильство в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Вона боролася за те, щоб виселити зі спільної квартири колишнього чоловіка-агресора та забезпечити право своїх чотирьох дітей на дитинство без постійних конфліктів та погроз.

Про це йдеться на сайті МБФ “Український жіночий фонд”.

Однак українські суди апеляційної і касаційної інстанції, ставали на бік кривдника, тож позов вирішили подати до ЄСПЛ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У парламенті ініціюватимуть запровадження суспільно корисних робіт як покарання за домашнє насильство

Фото: підзахисна Ірина Левчук

«Це – безперечно нова практика для України. Справа розглядалася Палатою суддів, а не Комітетом, так буває лише у виключних випадках, коли ЄСПЛ хоче започаткувати нову практику або звернути увагу на певну правову проблему. Від подання до ухвалення позитивного рішення минуло всього півтора року – це рекордний за швидкістю результат. Заявниця почала звертатися до українських правоохоронних органів зі скаргами про застосування домашнього насильства з 2010 року, однак її намагання захистити свої права та права своїх дітей були марними. Завдяки підтримці Українського Жіночого Фонду, тренінгам у Києві, Страсбурзі, роботі у проектах Ради Європи, дієвій менторській підтримці ми створили прецедент захисту від домашнього насильства, коли всі можливості у своїй державі були вже вичерпані. Ірина Левчук назавжди увійде в історію Європейського суду з прав людини як перша українка, яка заговорила про проблему насилля в Україні на європейському рівні.», — відзначила адвокатка Ірини Левчук Наталія Бухта. 

Також адвокатка додала, що рішення у справі Левчук має допомогти тисячам українських жінок, які зазнають щоденного насильства, не замовчувати проблему, а шукати захисту, відстоювати свої права і досягати справедливості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карантин не привід для домашнього насильства: як працює законодавчий захист в Україні? — вебінар

Нагадаємо, у раніше Повага писала, що у липні Верховний суд України уперше перекваліфікував дії жінки з Дніпропетровщини, яка вдарила чоловіка сокирою, захищаючись від насильства. Раніше, суди першої та другої інстанції визнали її винною у замаху на вбивство та засудили до 7 років позбавлення волі. Нині ж Верховний суд змінив покарання для жінки і призначив їй рік і шість місяців обмеження волі. Як зазначила голова Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” Христина Кіт, таке рішення є надзвичайно важливим для судової практики у кримінальних справах щодо домашнього насильства.

На головному фото: Наталія Бухта, адвокатка

Схожі записи

«Це такі заходи виховання» – Алевтина Кахідзе про цикл малюнків проти сексизму та жовтизму у медіа

Що Порошенко, Гройсман та Геращенко думають про гендерну рівність в Україні

«Gala» погодилася прибрати з упаковок прального порошку сексистське звертання