Повага
Image default
Статтi

«Знайте своє місце, жінко»: нардеп Кива в Раді ображав журналісток

Народний депутат Ілля Кива в кулуарах Верховної Ради 29 квітня ображав журналісток. Одній він заявив, що є сексистом, а іншій порадив записатися до фан-клубу його статевого органу. 

Відео спілкування журналісток із народним обранцем опублікували в Telegram-каналі PavlovskyNews.

Що сталося в кулуарах Ради?

Спершу представник «Опозиційної платформи – За життя» відмовився спілкуватися з журналісткою проєкту «Соромно» Яніни Соколової.

«Вас не вчили спілкуватися з чоловіками – з глибокою повагою?», зауважив нардеп.

Він також заявив, що Яніна Соколова повинна вибачитися перед ним за «наклеп», бо медійниця нібито поширила неправдиву інформацію, що нардеп ніжиться на сонечку в Єгипті, поки парламент працює. За словами Киви, він брав офіційну відпустку, яку підписав спікер Ради Дмитро Разумков.

Нардеп додав, що Соколова гірша за російську пропагандистку Ольгу Скабєєву. А журналістці, яка спілкувалася з ним наприкінці розмови, в грубій формі сказав: 

«Ви – дівчина, я – чоловік. Ви ж пам’ятаєте, що я сексист? Знайте своє місце, жінко».

Згодом у розмову втрутилася журналістка гумористичної програми «Апостроф ТВ». Вона поставила нардепу провокативні питання щодо впливу бороди на потенцію. У відповідь той порадив їй записатися до фан-клубу його члена. 

Дивіться також: #шопосексизму: Арестович про «жіночі гуртожитки» у «Свободі слова»

Кива і кандидатська дисертація

Конфліктові у Верховній Раді передував ще один скандал за участю народного депутата. 26 квітня Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління. Тепер він може отримати новий науковий ступінь. Тема дисертації Киви — «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)».

Журналіст Bihus.Info Данило Мокрик прочитав цю дисертацію та спробував розшукати наукові статті нардепа й виступи на конференціях. Виявилося, що Кива додав довідку з підробленим підписом, а серед підтверджень апробації своєї дисертації вказав матеріали науково-практичних конференцій, яких немає в офіційних збірниках. Більше інформації про це та цитат із кандидатської обранця можна знайти у матеріалі журналіста. 

Кандидат наук і сексист?

Науковий ступінь має затвердити Міністерство освіти та науки. Якщо це станеться, то Кива зможе отримувати надбавку до зарплати в розмірі 15%. 

Нагадаємо, Кива відомий своїми численними сексистськими висловлюваннями. Він неодноразово дозволяв собі гидкі сексистські зауваги і заявляв, що «чоловік має оберігати, охороняти і створювати умови, а жінка — жити в цих умовах».

Одного разу на 8 березня він роздавав депутаткам квіти у Верховній Раді. Проте не всі жінки погодилися взяти букет від нардепа. Так, Ірина Геращенко заявила, що не бере квіти від сексистів, на що Кива теж гордо відповів «Да, я сексист», й далі помчав залою роздавати квіти.  

Читайте також: Альтернативні законопроєкти щодо сексизму: що пропонують змінити?

Схожі записи

Дати відсіч кривдникові: Психологиня розповіла, чим небезпечні аб’юзивні стосунки

Софія Староконь

Ворожий та доброзичливий сексизм: що це та як його уникати?

Сива та красива: як жінкам зі «срібним» волоссям прийняти себе

Євгенія Цебрій