Колонки Статтi

Знайомтесь, це Віка

Коли мені кажуть що війна – це не жіноча справа, я завжди думаю про неї.

Віка (Вікторія Дворецька) керувала ротою у батальоні «Айдар». Рота – це трохи менше 100 людей. Різних, не завжди чемних, тверезих, готових копати бліндажі чи йти в атаку.

Віка має контузії. Віка має осколкове поранення. На початку війни Віка не мала військової освіти і була простим менеджером.

Вікина рота стояла не у відведенні. Під її керівництвом вони воювали рік під Оленівкою і 7 місяців на Світлодарській дузі.

Віка змогла десь переговорами, десь криком, десь власним прикладом змусити підлеглих гарно окопуватись і захищатись. Тому за її командування були бої, обстріли, включно з крупнокаліберною артилерією, були висування уперед але не було загиблих.

На війні Віка підірвала здоров’я і змушена була перевестись з бойової посади на штабну. Нещодавно вона народила дитину, після чого знову повернулась на службу.

Цим постом я хочу донести одне. Війна та армія – це не місце суто для чоловіків, як кухня – не суто для жінок. Це лише питання вибору. Віка свій зробила. І у нашій армії вона не одна.

Наша армія, на жаль, ще в полоні радянських стереотипів про те, що місце жінки не там, що жінки істеричні і ненадійні та можуть бути лише кухарками та медиками.

Смішне тут у тому, що у якраз у радянській армії під час другої світової жінки були і у тому числі займали бойові посади. Про армії західних країн немає сенсу навіть згадувати. Там жінки вже давно стали повноцінними бойовими одиницями без якихось поблажок через стать.

Люди бувають різні: є істеричні чоловіки, є спокійні жінки, є хоробрі та відчайдушні люди, є – навпаки. Це не про стать.

Дуже хочеться, щоб наша армія, в умовах кадрового голоду і бойових дій не втрачала надзвичайно потужний ресурс у вигляді сміливих і готових воювати жінок. Таких як, наприклад, Віка.

Віталій Дейнега, засновник фонду “Повернись живим”

Фото і текст: сторінка Віталія у Фейсбук. Публікується з дозволу автора

Схожі записи

Мовчати чи боротися? Як реагувати на сексизм політичним діячкам

admin

«Що таке успіх?» від жінок, які знають, про що говорять

admin

Форум «Жінки та креативні індустрії»

admin

Залишити коментар