Один зі спікерів панелі «Футбольна журналістика» Львівського медіафоруму Артем Франков заявив, що жінка не може бути спортивною журналісткою, оскільки в неї «щомісяця проблеми», а також додав, що пріоритетом для жінки має бути сім’я, а не робота. Як на це відреагували організатори та відвідувачі, розповідає «Повага»
Вчора, 19 травня, на панелі «Футбольна журналістика» Львівського медіафоруму прозвучало запитання: «Чи може жінка бути футбольною журналісткою?».
У відповідь запрошений спікер та футбольний журналіст Артем Франков сказав: жінка не може бути футбольною журналісткою, оскільки «у неї щомісяця проблеми».
Після цього він згадав про те, що в жінки на першому місці мала б бути сім’я й дитина, а не робота.
Саме так ситуацію описали відвідувачі заходу Наталія Доманська.
Також був здивований ситуацією Ігор Ісаєв
Ігор Ісаєв додав також, що модератор платформи Олександр Чиж на висловлювання спікера не відреагував жодним чином. В результаті деякі з відвідувачів вирішили покинути захід.
«Після цього з залу вийшли кілька учасниць, зокрема Мирослава Керик і Олена Бабакова. Я залишився і запитав із залу, чи розуміє спікер взагалі, чому вони вийшли. Учасниця, що сиділа за мною, додала, що за такі висловлювання слід було б вибачитися. Один зі спікерів віджартувався, мовляв, прошу вибачення у всіх жінок світу за всі мої висловлювання. Після цих слів вирішив вийти і я», – розповів Ігор Ісаєв.
Сам модератор платформи Олександр Чиж на своїй сторінці у Фейсбук зазначив, що «…Після поставленого журналісткою питання “як ви ставитесь до жінок-спортивних журналісток” я зрозумів, куди йде розмова і попередив Артема Франкова, що він став на слизьку стежку, він на це не зреагував і продовжив нести сексистську ахінею… Три жінки в знак протесту вийшли з аудиторії. І я цілком поділяю їх позицію…».
Проте модератор дискусії попросив не критикувати його роботу і не давати йому порад.
Читайте також: Від виконавчої директорки – до арбітреси: жінки у футболі
Зазначимо, що організатори Львівського медіафоруму пізніше відреагували на ситуацію – вони заявили, що «не контролюють того, що говорять спікери, модератори чи учасники заходу і, відповідно, не можуть нести відповідальності за їхні слова». Однак зазначили, що «Львівський медіафорум – це платформа, яка завжди дотримуватиметься принципів свободи слова та думки. Ми пишаємося тим, що є майданчиком для різних точок зору. Проте ми принципово не схвалюємо дискримінації, особистих образ, та засуджуємо приниження людської честі та гідності в будь-якій формі».
Читайте також: В Іспанії мама розробила для доньок колекцію наклейок із футболістками
Цікаво, що в рамках Львівського медіафоруму цього року пройшло чимало заходів, де йшлося про журналістську етику (платформи «Жінка-журналістка та робота у зонах бойових дій», «Дотримання стандартів етики в сучасних медіа» тощо).
Відвідувачі та відвідувачки заходів відгукувалися про них, як про «ліберальні та сучасні».
А ось чи вписуються у концепцію «ліберальних та сучасних» заходів Львівського медіафоруму сексистські висловлювання спікера? Це питання, вочевидь, залишається відкритим.
Яся Вольвач