Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Жінка не може бути футбольною журналісткою, бо у неї щомісяця проблеми», – спікер Львівського медіафоруму
Статтi

«Жінка не може бути футбольною журналісткою, бо у неї щомісяця проблеми», – спікер Львівського медіафоруму

Один зі спікерів панелі «Футбольна журналістика» Львівського медіафоруму Артем Франков заявив, що жінка не може бути спортивною журналісткою, оскільки в неї «щомісяця проблеми», а також додав, що пріоритетом для жінки має бути сім’я, а не робота. Як на це відреагували організатори та відвідувачі, розповідає «Повага»

Вчора, 19 травня, на панелі «Футбольна журналістика» Львівського медіафоруму прозвучало запитання: «Чи може жінка бути футбольною журналісткою?».

У відповідь запрошений спікер та футбольний журналіст Артем Франков сказав: жінка не може бути футбольною журналісткою, оскільки «у неї щомісяця проблеми».

Після цього він згадав про те, що в жінки на першому місці мала б бути сім’я й дитина, а не робота.

Саме так ситуацію описали відвідувачі заходу Наталія Доманська.

Також був здивований ситуацією Ігор Ісаєв

Ігор Ісаєв додав також, що модератор платформи Олександр Чиж на висловлювання спікера не відреагував жодним чином. В результаті деякі з відвідувачів вирішили покинути захід.

«Після цього з залу вийшли кілька учасниць, зокрема Мирослава Керик і Олена Бабакова. Я залишився і запитав із залу, чи розуміє спікер взагалі, чому вони вийшли. Учасниця, що сиділа за мною, додала, що за такі висловлювання слід було б вибачитися. Один зі спікерів віджартувався, мовляв, прошу вибачення у всіх жінок світу за всі мої висловлювання. Після цих слів вирішив вийти і я», – розповів Ігор Ісаєв.

Сам модератор платформи Олександр Чиж на своїй сторінці у Фейсбук зазначив, що «…Після поставленого журналісткою питання “як ви ставитесь до жінок-спортивних журналісток” я зрозумів, куди йде розмова і попередив Артема Франкова, що він став на слизьку стежку, він на це не зреагував і продовжив нести сексистську ахінею… Три жінки в знак протесту вийшли з аудиторії. І я цілком поділяю їх позицію…».

Проте модератор дискусії попросив не критикувати його роботу і не давати йому порад.

Читайте також: Від виконавчої директорки – до арбітреси: жінки у футболі

Зазначимо, що організатори Львівського медіафоруму пізніше відреагували на ситуацію – вони заявили, що «не контролюють того, що говорять спікери, модератори чи учасники заходу і, відповідно, не можуть нести відповідальності за їхні слова». Однак зазначили, що «Львівський медіафорум – це платформа, яка завжди дотримуватиметься принципів свободи слова та думки. Ми пишаємося тим, що є майданчиком для різних точок зору. Проте ми принципово не схвалюємо дискримінації, особистих образ, та засуджуємо приниження людської честі та гідності в будь-якій формі».

Читайте також: В Іспанії мама розробила для доньок колекцію наклейок із футболістками

Цікаво, що в рамках Львівського медіафоруму цього року пройшло чимало заходів, де йшлося про журналістську етику (платформи «Жінка-журналістка та робота у зонах бойових дій», «Дотримання стандартів етики в сучасних медіа» тощо).

Відвідувачі та відвідувачки заходів відгукувалися про них, як про «ліберальні та сучасні».

А ось чи вписуються у концепцію «ліберальних та сучасних» заходів Львівського медіафоруму сексистські висловлювання спікера? Це питання, вочевидь, залишається відкритим.

Яся Вольвач

Схожі записи

Мiss Sexy: жіноче тіло між showing і telling

Дев’ять запитань про домашнє насильство і Стамбульську конвенцію в Україні

Ісландія легалізувала рівну зарплату чоловіків і жінок