Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Завищені вимоги до зовнішнього вигляду жінок: чому ведучим проєкту «Ебаут» дорікнули через одяг
Статтi

Завищені вимоги до зовнішнього вигляду жінок: чому ведучим проєкту «Ебаут» дорікнули через одяг

Ведучі проєкту «Ебаут» Наті Гресько і Катя Мотрич розповіли, що після участі в заході від культурного центру KYIVNESS їм дорікнули, що вони прийшли у светрах і джинсах.

Катя Мотрич і Наті Гресько

Наті Гресько й Катя Мотрич, а також психолог Ілля Полудьонний провели лекцію про вік і прийняття себе на лекторії KYIVNESS. Після події вони отримали повідомлення від організаторів, де ті зауважили, що розчаровані, як одягнулися лекторки.


Читайте також: Чому одяг іншої людини — це теж «її тіло — її діло»?


«Цього разу ми трішки розчаровані, що дівчата не підготувалися візуально, прийшли у джинсах/светрах. Ми дуже цінуємо, коли лектори відносяться до лекцій з повагою й виражають цю повагу через дрескод, мейк і підготовлені лекції».

Ця ситуація підсвічує проблему обʼєктивації й завищених вимог до зовнішнього вигляду жінок

У коментарі для Wonderzine Україна Наті Гресько й Катя Мотрич зазначили, що їм було важливо публічно прокомунікувати питання дискримінації й оцінки зовнішнього вигляду.

«Своїм постом ми не хотіли захейтити чи знищити проєкт. Нам було важливо не промовчати, а публічно прокомунікувати питання дискримінації та оцінки зовнішнього вигляду.

Наш проєкт спрямований на те, щоб порушувати схожі питання й виховувати толерантність, тож проігнорувати закид «ви мали зробити мейк, щоб проявити повагу» означало б суперечити власним цінностям. Для вирішення ситуації не вистачило щирого визнання саме зі сторони бренда, що комунікувати так — не ок. Як і оцінювати спікерок за їхнім одягом.

Окрім питання інституту репутації, ця ситуація також демонструє й підсвічує проблему обʼєктивації й завищених вимог до зовнішнього вигляду саме жінок. Спікер, який виступав в один день із нами й був також у джинсах і светрі, фідбек щодо «візуального» вигляду не отримав», — зауважили ведучі.

Люди — цінність! У будь-якому одязі й будь-якому прояві

Продюсерка KYIVNESS Міла Потапова відреагувала на інцидент, опублікувавши вибачення в Instagram:

«Хочу публічно перепросити від себе в Наті, Каті й Іллі за цей фідбек. Ми не попереджали про дрескод і не обговорювали це в комунікації. Наші цінності не відобразилися в нашому меседжі, це факап, що тут приховувати. Я дякую дівчатам, що не мовчать і підіймають важливі теми. Це досвід, який я, як продюсерка проєкту, отримала й на якому ми з командою будемо вчитися. Люди — цінність! У будь-якому одязі й будь-якому прояві», — написала Потапова.

Схожі записи

Менше чверті у списках — як партії представили жінок на цих виборах

Як працювати з жертвами сексуального насилля в судах, аби не зробити гірше

У Києві суд оштрафував чоловіка, який без дозволу торкався до жінки в метро