Повага
Image default
Статтi

«Ваші мантії в крові»: у Польщі протестували проти заборони абортів

22 жовтня Конституційний суд Польщі визнав, що перервати вагітність, навіть коли у плода виявили невиліковну хворобу, є неконституційним. Уже надвечір того ж дня під стінами феміди зібралися противники та противниці рішення. 

Про це повідомляли RMF24 та Onet.

Люди  прийшли до суду із плакатами з написами: “Закон має захищати”, “Ваші мантії в крові”, вигукували “Солідарність – наша зброя”, “Я людина, а не інкубатор”, “Ганьба!”.

Частина учасників/ць протестів були із чорними парасольками – символом протестів проти заборони абортів. Також вони запалювали свічки, назвавши рішення суду “похоронами прав жінок”.

Після опівночі ситуація загострилася. Між протестувальниками й поліцією сталися сутички. Поліція застосувала перцевий газ та фізичну силу щодо сотень людей. Загалом під час протестів затримали щонайменше 15 людей

Протести продовжилися в країні і надвечір 23 жовтня, пише Onet. На мітинги вийшли у Варшаві, Кракові, Щецині та Любліні. Демонстрантів супроводжувала поліція, яка нагадувала про зібрання в умовах пандемії та дотримання дистанції.

Нагадаємо, раніше Повага писала про квітневі акції протесту у Польщі.  Тоді жителі також виступали проти посилення закону про аборти, який мав скоротити і без того обмежений перелік підстав для переривання вагітності. Тоді, аби не порушувати карантин, польки протестували в автівках та онлайн.

Акцію протесту також організовували представники  Amnesty International. Вони виступали проти ухвалення в Польщі двох законів: один із них спрямований на обмеження доступу до абортів, інший – криміналізує популяризацію сексуальної освіти в освітніх установах та за їхніми межами. До акції можна долучитися, написавши допис із хештегами #protestathome #Poland.

Головнне фото: Reuters

Схожі записи

Учителі в спідницях: в Іспанії шириться ініціатива #Одяг не має гендеру

5 березня відбудеться онлайн-марафон «Час жіночого лідерства»: як долучитися?

В Україні створили Асоціацію жінок-юристок «ЮрФем»