Повага
Image default
Статтi

В автівках та онлайн: як у Польщі протестують проти посилення закону про аборти

У Польщі тривають акції проти посилення закону про аборти, який має скоротити і без того обмежений перелік підстав для переривання вагітності.  Аби не порушувати карантин, польки протестують в автівках та онлайн.

Про це пише СNN.

Зокрема, жінки, які виступають проти ухвалення цього законопроєкту, кріплять плакати до вікон автівок або розкривають парасольки (символ протестного руху) чи показують з вікон прапори із тематичними гаслами.

Photo by Wojtek RADWANSKI / AFP
“Ми розглядали це як спробу протесту діям уряду. Як свідчить історія, всі ці спроби уряду внести зміни до закону про аборти завжди викликали чисельні демонстрації. Якби нині не було карантинних заборон, тисячі жінок були б на вулицях. Через карантин ми використовуємо інші методи, зокрема онлайн-протести”, — говорить адвокатка з прав людини Марта Горчинська.
Photo by Wojtek RADWANSKI / AFP
У соцмережах учасниці акції протесту публікують дописи з хештегами “Чорний протест” та “Пекло жінки”.

Як зазначила у коментарі виданню одна із активісток “Aborcyjny Dream Team”, благодійної організації, яка допомагає польським жінкам у питаннях доступу до абортів, їхня гаряча лінія, яка зазвичай отримує близько 10 дзвінків на день,  від початку карантину почала користуватися шаленим попитом.

Багато хто з додзвонювачок стурбовані тим, що через карантинні заходи їм більше не вдасться отримати таблетки для переривання вагітності, які є незаконними у Польщі, або вчасно звернутися до клініки за кордоном, щоб пройти процедури.

Зазначимо, що аборти в Польщі дозволені лише у випадку патологій плода, зґвалтування, інцесту або загрози здоров’ю матері. Проте, процеру складно провести навіть у дозволених випадках, оскільки не всі медзаклади беруться за її виконання.

Нагадаємо, попри карантин, 15 та 16 квітня Польський Сейм розглянув у першому читанні законопроєкт, що передбачає скорочення переліку причин, які можуть стати підставою для переривання вагітності.  Зокрема ініціатори законопроєкту просять виключили один з трьох винятків, у яких аборт провести дозволено, а саме — важкі генетичні вади плоду.

Напередодні  Amnesty International організували онлайн-акціїю проти ухвалення в Польщі двох законів: один із них спрямований на обмеження доступу до абортів, інший – криміналізує популяризацію сексуальної освіти в освітніх установах та за їхніми межами. До акції можна долучитися, написавши допис із хештегами #protestathome #Poland.

 

Схожі записи

Фемінітивам бути: суд скасував не правопис, а постанову Кабміну

Наталя Яковенко: Материнство навчило мене бути левицею

Олена Кущенко

Ізоляція, фінанси та страх перед фемінізмом. Про проблеми сучасного жіночого руху