Повага
Image default
Статтi

#WomenSupportingWomen: жінки в Україні та світі долучаються до флешмобу підтримки

Політикині, співачки, акторки, правозахисниці та громадські активістки у всьому світі долучаються до флешмобу підтримки жінок жінками. У Facebook та Instagram вони публікують чорно-білі світлини з історіями про жінок, якими захоплюються чи надихаються, та хештегом #WomenSupportingWomen або #challengeaccepted.

The New York Times пише , що ця акція почалася в Туреччині — дівчата почали викладати свої чорно-білі фото, аби звернути увагу на збільшення випадків домашнього насильства і вбивств під час карантину.

В Україні флешмоб також не оминули увагою. Зокрема, до нього вже приєдналася телеведуча, актриса і посолка Фонду ООН з питань народонаселення  Маша Єфросиніна.

 

View this post on Instagram

 

Я продолжаю настаивать, что #женщиныспасутмир .. Это подтверждает и бьющий сейчас рекорды по объединённости женщин всего мира глобальный challenge #WomenSupportingWomen … Ну, что, мои невероятные Украинки, поддержим? Размещайте у себя свои черно-белые фото и Номинируйте тех, кем восхищаетесь, и чьи моральные ориентиры разделяете! Пускай мир знает, что мы также против конфликтов, дискриминации, насилия и войн….. Номинирую : @kosadcha @alla @lesia_nikituk @olbalaban @rudnieva_olga @kamenskux @borodina @da_astafieva @moi_sofism @tina_karol @jamalajaaa @the_hardkiss @valeriya_guzema @allaklymenko @lera_tatarchuk @lennykravets

A post shared by Masha Efrosinina (@mashaefrosinina) on

Закликала підтримати ініціативу і співачка Джамала.

“Я підтримую рух проти насильства, жорстокості та вбивства жінок! Дівчата усього світу викладають свої чорно-білі фото на підтримку, запрошую долучитись”, — написала вона.

Своєю історією про жінку, яка вплинула на її життя, поділилася і ексзаступниця міністра закордонних справ та радниця гендиреткора НАК “Нафтогаз Україна” Лана Зеркаль.

“Моя бабуся завжди поєднувала відповідальну роботу головного бухгалтера на великому радянському підприємстві та піклування про всю родину. Її уваги вистачало на всіх, і ми всі знали, що вона «сувора, але справедлива». Вплив її особистості на родину та, особливо онуків, не можна недооцінити. Завдячувати їй я маю за закладені з дитинства цінності та принципи, а також за відсутність стереотипних «обмежень». У мене в дитинстві ніколи не виникало відчуття нерівності з кимось, навіть з дорослими, бо повага була однією з безумовних особливостей у родинному спікуванні. Бабуся Антонина заклала у мене абсолютну впевненість у можливості досягнення майже неможливого завдяки наполегливості та постійному докладанню зусиль. Цю впевненість я намагаюся передати не тільки своїм дітям, а і тим з ким прохожу по життю”, — поділилася Зеркаль.

Своїй бабусі та мамі у подібному дописі дякує і народна депутатка Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Своєю історією у мережі поділилася і адвокатка Христина Кіт.

“Я виховувалася у патріархальній сім’ї на заході України. З дитинства моя мама мене вчила кожного дня прибирати в хаті, штопати шкарпетки, прати, ходити на каблуках👠та доглядати за братом.👫
Проте, у той же час, навчила постійно думати, аналізувати, працювати над собою та зробила все, щоб я мала все найважливіше.
У 18 років, у моєму житті з’явились інші жінки, а саме Марта Чумало та Halyna Fedkovych, які сказали, що ти маєш право вибору, не потрібно боятися невдач, варто використовувати можливості і якщо тобі щось не вийде, ми тебе все одно підтримаємо. Дякую Вам безмежно за те, якою я є зараз”, — написала Христина Кіт.

Доєдналася до флешмобу у мережі та закликала частіше публічно підтримуати одна одну та говорити про жіночі здобутки і віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Заступниця міністра закордонних справ Еміне Джепар розповідає, що їй у житті доводилося боротися за рівність прав жінок так кримських татар.

До флешмобу також долучилися світові зірки, зокрема акторки Наталі Портман, Дженіфер Еністон, Різ Візерспун.

Загалом у мережі вже понад 8 мільйонів дописів із хештегами цього флешмобу.

 

Схожі записи

Лесь Українець та Крісті Колумб: студенти та студентки створили проєкт про гендерні стереотипи 

Насильство в сім’ї: чому на нього не скаржаться?

До Ради внесли законопроєкт, який може вилучити усю гендерну термінологію із законодавства – Кобелянська