Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Ви бачили її декольте?»: президент Португалії втрапив у сексистський скандал
Статтi

«Ви бачили її декольте?»: президент Португалії втрапив у сексистський скандал

Президент Португалії Марсело Ребелу де Соуза втрапив у сексистський скандал.

Під час офіційного візиту до Канади, де політик зустрічався із португальськими мігрантами, він зупинився, щоб поговорити із жінкою, яка стояла разом зі своєю донькою, і сказав: «Її донька може підхопити грип. Ви бачили її декольте?». Про це пише The Telegraph.

Читайте також: «Одружишся, тоді їдь»: ректор львівського вишу вдався до сексизму

 

Такий коментар президента розкритикували інші політики. Зокрема, депутатка від Соціалістичної партії Ізабель Морейра зазначила, що де Соза має вибачитись.

«Сексизм вбиває нас. Це не жарт, — прокоментувала Морейра. — Це 2023 рік. Ви не можете просто підійти до незнайомої жінки і «пожартувати» про її вагу чи декольте».

Читайте також на платформі «Жінки — це 50% успіху України»: Пам’ятка від ЮрФем: Що робити, якщо ви зіткнулися з сексизмом

Депутатка також пригадала, як нещодавно президент Португалії запропонував жінці сісти на стілець, а потім зауважив: «Чи може стілець не витримає?».

Марсело Ребелу де Соза
Марсело Ребелу де Соза

Згодом у президента запитали, чи вибачиться він за сексистський коментар щодо декольте. Посадовець зауважив, що не має відповіді на це питання та наголосив, що його коментар не був сексистським. Він розповів, що під час прогулянки «почався дощ, було холодно», про що він і попередив жінок.

«Я сказав кільком людям, але, мабуть, зняли тільки молоду жінку: будьте обережні, бо ви ще застудитеся — бо я застудився», — додав президент Португалії.

Схожі записи

«Дєвочки» і КВН

Об’єктивація чи недолугі жарти: чому секс не продає адвокатські послуги?

Ана Море

«Якщо чоловік стоїть осторонь, це не чоловік»: розмова з п’ятьма феміністами