Повага
Image default
Статтi

В Україні презентували IT-курси для постраждалих від домашнього насилля жінок

Фонд Народонаселення ООН в Україні спільно з Офісом віцепрм’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції офіційно презентував ІТ-курси для жінок, що постраждали від домашнього насильства.

Упродовж наступних 6 місяців перші 200 учасниць отримають нову спеціальність в ІТ. Жінки та дівчата вчитимуться програмуванню на мовах Java, JavaScript, РНР, тестуванню, веб-дизайну UI/UX та проєктному менеджменту.

«Ми ламаємо усі стереотипи, аби жінки, які постраждали від домашнього насильства, змогли повірити в себе. Відтепер жінки та дівчата зможуть пройти навчання надсучасним та перспективним спеціальностям – в галузі IT, де заробітна плата доволі висока, як власне і попит на фахівців у цій сфері. Впевнена, надсучасні IT-курси – це освіта та кар’єра без гендерних стереотипів»,наголосила віце-прем’єрка Ольга Стефанішина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Урядова гаряча лінія, мобільні групи та курси: як держава бореться з домашнім насильством

Крім того, учасниці отримають консультації кар’єрних радників, які надаватимуть індивідуальну підтримку в процесі пошуку роботи, та підтримку психологів.

«Ці курси – це шанс почати жити та врятувати свою дитину, стати здоровою частиною суспільства. Я хочу опанувати нові знання, які відповідають сучасним вимогам ринку, і заробляти, працюючи віддалено», – відзначила одна із учасниць.

Згідно з даними дослідження «Економічні наслідки насильства щодо жінок в Україні», щороку внаслідок домашнього насильства гине майже 600 українок. Кожна п’ята жінка стикалася з тією чи іншою формою насилля, включаючи економічне.

Схожі записи

У Білорусі влада переслідує жінок, причетних до виборчих протестів, та погрожує насильством — Amnesty International

Бути мамою: 5 книжок про виховання дітей

Щонайменше трьом жінкам відмовили у вступі на курси офіцерів через стать