Повага
Image default
Статтi

В Україні WikiGap найбільш продуктивний: як у вітчизняній Вікіпедії зменшують гендерний розрив

WikiGap — це онлайн марафон у Вікіпедії. Його мета — наповнити електронну енциклопедію статтями про видатних жінок та вирівняти гендерний дисбаланс.

Ця акція – частина міжнародного руху. Про те, як триває марафон в Україні, Повага розпитала менеджера проєктів ГО «Вікімедіа Україна», адміністратора української Вікіпедії Антона Процюка.

За його словами, Україна одна з найбільш продуктивних країн під час марафону.

Цьогоріч статті про відомих жінок для української Вікіпедії писатимуть місяць — з 1 по 31 березня.

“У Вікіпедії значно менше якихось біографічних статей про жінок, ніж статей про чоловіків. На жінок припадає лише приблизно 1\7 біографічних статей в українській Вікіпедії, і ми намагаємося цю різницю зменшити”, — говорить Антон Процюк.

Така тенденція у Вікіпедії, каже адміністратор української Вікіпедії, зберігається зокрема й через недостатнє висвітлення жінок у медіа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У регіональних ЗМІ жінки згадуються втричі рідше, ніж чоловіки

За перший тиждень марафону на Вікіпедії з’явилося 176 нових статей, ще 5 статей учасники покращили та доповнили. Серед них матеріали про ізраїльську поетку, перекладачку і літературну редакторку Сівану Бескін, шведську юристку, політикиню і першу жінку-суддю Верховного суду Швеції Інгрід Гарде Вайдемар та українську художницю Ніну Федорову.

Брати участь у кампанії можуть люди з будь-яких країн світу. Обрати персоналію для статті можна самому або скористатися переліком від організаторів.

Нагадаємо, марафон WikiGap в Україні відбудеться вже втретє. Український проєкт є частиною міжнародної кампанії, яка проводиться шведськими посольствами та вікімедійними організаціями по всьому світу.

Минулого року в українській Вікіпедії з’явилося 140 нових статей про жінок і поліпшено близько 40. Зокрема, були створені статті про художницю та діячку феміністичного руху Галичини Марію Дулемб’янку, науковицю, першу жінку-доктора Львівської Політехніки Богуславу Єжовську-Тшебятовську, арфістку Наталію Ізмайлову, художницю Олесю Джураєву. Суттєво поліпшено статті про оперну співачку Марію Сокіл, американську науковицю українського походження Віру Кістяківську, українську і французьку художницю Марію Башкирцеву та інших.

Цьогоріч кампанію «WikiGap 2020» в Україні організовують Посольство Швеції в Україні, ГО «Вікімедіа Україна», Національний Демократичний Інститут (НДІ) та Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки Grammarly Kyiv, Beetroot Academy та Львівського національного університету ім. І. Франка.

Дізнатися подробиці про ініціативу можна за посиланням.

Анастасія Горпінченко

Схожі записи

Більше половини українських бізнесменок хоча б раз відчували дискримінаційне ставлення до себе у роботі – дослідження

Невдала реклама хачапурі або Чому ресторан «Мама Манана» вдався до сексуальної об’єктивації?

В Україні розробили перший бронекостюм для жінок