Повага
Image default
Статтi

Збільшення доступу до дитсадків дозволить майже 270 тисячам жінок вийти на роботу – дослідження

Майже 270 тисяч жінок зможуть піти на роботу, якщо покращиться доступ до дитсадків та їхня якість.

Про це йдеться в дослідженні Центру економічних стратегій  “Як покращення доступу до дитячих садків допоможе матерям на ринку праці”.

“Якщо охоплення дітей садками зросте на 10 відсоткових пунктів з 58% до 68%, то майже 270 тисяч
жінок отримають можливість працювати і заробляти. Додаткова зайнятість може принести
потенційно до 59,4 млрд грн додаткового ВВП на рік”, – вважає економістка Центру економічної стратегії (ЦЕС) Анастасія Телетьон. 

Серед проблем, озвучених низкою матерів під час інтерв’ю, черги в дитячі садки, переповненість груп, низька якість послуг та висока вартість приватних садків.

“Усі ці проблеми є наслідком недостатнього фінансування. Окрім того, через те, що видатки на дошкільну освіту відбуваються за рахунок коштів місцевого бюджету, існує нерівність фінансування на одну дитину між регіонами. У західних областях групи більш переповнені, на додачу з меншим фінансуванням із розрахунку на одну дитину”, – йдеться у дослідження. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Робота в українських дитсадках: «Такого просто не должно быть» (і це не про гендерні стереотипи)

Вирішенням проблеми переповненості групи може стати запровадження по всій Україні системи “гроші ходять за дитиною”. Вона вже почала працювати в Києві та Тернополі. За цією системою можуть частково покриватися витрати за навчання у приватному дитячому закладі з місцевого бюджету. Але для цього приватний заклад має притримуватися ліцензійних вимог та вести свою діяльність офіційно.

Прочитати повне дослідження Центру економічної стратегії “Як покращення доступу до дитячих садків допоможе матерям на ринку праці” можна тут.

Схожі записи

Компанію Безоса «Blue Origin» звинувачують у сексизмі та тиску на команду

Щонайменше трьом жінкам відмовили у вступі на курси офіцерів через стать

В парламенті мало жінок, бо партії ставлять їх у непрохідні частини списків – гендерна експертка