У Польщі тривають акції проти посилення закону про аборти, який має скоротити і без того обмежений перелік підстав для переривання вагітності. Аби не порушувати карантин, польки протестують в автівках та онлайн.
Про це пише СNN.
Зокрема, жінки, які виступають проти ухвалення цього законопроєкту, кріплять плакати до вікон автівок або розкривають парасольки (символ протестного руху) чи показують з вікон прапори із тематичними гаслами.
Women in Poland are protesting against introducing strict #antiabortion law and proceeding over it during national #lockdown when demonstrations are forbidden and no real public debate can be held. ✊ #CzarnyProstest #StrajkKobiet #PiekłoKobiet pic.twitter.com/YgXrjAwPh7
— Marta Górczyńska (@MarGorczynska) April 14, 2020
Як зазначила у коментарі виданню одна із активісток “Aborcyjny Dream Team”, благодійної організації, яка допомагає польським жінкам у питаннях доступу до абортів, їхня гаряча лінія, яка зазвичай отримує близько 10 дзвінків на день, від початку карантину почала користуватися шаленим попитом.
Багато хто з додзвонювачок стурбовані тим, що через карантинні заходи їм більше не вдасться отримати таблетки для переривання вагітності, які є незаконними у Польщі, або вчасно звернутися до клініки за кордоном, щоб пройти процедури.
Зазначимо, що аборти в Польщі дозволені лише у випадку патологій плода, зґвалтування, інцесту або загрози здоров’ю матері. Проте, процеру складно провести навіть у дозволених випадках, оскільки не всі медзаклади беруться за її виконання.
Нагадаємо, попри карантин, 15 та 16 квітня Польський Сейм розглянув у першому читанні законопроєкт, що передбачає скорочення переліку причин, які можуть стати підставою для переривання вагітності. Зокрема ініціатори законопроєкту просять виключили один з трьох винятків, у яких аборт провести дозволено, а саме — важкі генетичні вади плоду.
Напередодні Amnesty International організували онлайн-акціїю проти ухвалення в Польщі двох законів: один із них спрямований на обмеження доступу до абортів, інший – криміналізує популяризацію сексуальної освіти в освітніх установах та за їхніми межами. До акції можна долучитися, написавши допис із хештегами #protestathome #Poland.