Повага
Image default
Статтi

Усе більше кривдників використовують COVID як засіб зберегти силу й контроль над жертвами – Аманда Катц

Кількість випадків домашнього насильства у Сполучених Штатах Амерки зросла удвічі від початку пандемії. Серед іншого через те, що кривдники можуть забороняти виходити з дому чи навпаки повертатися через загрозу вірусу. 

Про це пише Голос Америки з з посиланням на попередні дані правоохоронних органів у Сполучених штатах.

Так, Рут Гленн, виконавча директорка Національної коаліції проти домашнього насильства, каже, що через те, що в умовах пандемії нападники й жертви проводять удома дуже багато часу, жертва може не мати часу наодинці, щоб повідомити про напад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пандемія коронавірусу може призвести до мільйонів небажаних вагітностей та випадків домашнього насильства — ООН

“Найбільше мене непокоїть те, що жертви насильства не повідомляють про це у поліцію, тому що у цей час дзвонити до поліції для них може бути дуже небезпечно”, – вважає Рут Гленн. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніхто не має права чинити насилля»

У свою чергу представниця Єврейської коаліції проти домашнього насильства Аманда Катц вважає, що статистика збільшилася через те, що деякі кривдники можуть маніпулювати темою коронавірусу:

“Ми бачимо, що все більше кривдників використовують COVID як засіб зберегти силу й контроль над жертвами. Тож вони або не дозволяють комусь виходити з дому, або погрожують: “Якщо вийдеш, то не зможеш повернутись, бо в тебе буде коронавірус”.

Як зазначає медіа,  в таких умовах також потерпають і діти: адже раніше вони могли хоча б під час відвідування школи повідомити комусь, що в них коїться вдома – а тепер вони на дистанційному навчанні, і не знають до кого звертатися. 

В Україні також майже удвічі зросла кількість звернень до правоохоронних органів щодо домашнього насильства. При цьому в МВС пов’язують збільшення із тим, що українці стали більше розуміти, що таке домашнє насильство, як його розпізнати та куди потрібно звертатися за допомогою.

Нагадаємо, Повага писала, що на початку запровадження карантинних обмежень Громадський Альянс “Політична дія жінок” разом з громадськими правозахисними та феміністичними організаціями звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою посилити реагування поліції на випадки домашнього насильства протягом карантину, запровадженого через поширення COVID19.

9 квітня запрацював чат-бот для протидії домашньому насильству під час карантину.

Зазначимо, переглянути дискусію на тему “Як Держава має підтримати та захистити жертв домашнього насильства?” можна за посиланням.

Схожі записи

Щоденник «злої Мавки»: як українки живуть в окупації

Чи «шанують розмаїття» на українському Євробаченні?

Президента Федерації велоспорту, який ображав спортсменку, звільнили з посади