Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Пандемія коронавірусу може призвести до мільйонів небажаних вагітностей та випадків домашнього насильства — ООН
Статтi

Пандемія коронавірусу може призвести до мільйонів небажаних вагітностей та випадків домашнього насильства — ООН

У країнах з низькими та середніми доходами економічний та соціальний аспект пандемії коронавірусу призведе до катастрофічних наслідків в царині здоров’я і захищеності жінок.

Про це повідомляє фонд ООН з народонаселення (UNFPA).

Зокрема, керівниця UNFPA Наталія Канем вважає, що COVID-19 може в майбутньому вдарити по жінках і дівчатах в усьому світі

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карантин не привід для домашнього насильства: як працює законодавчий захист в Україні? — вебінар

Як йдеться у заяві Фонду, за пів року карантинних заходів близько 47 млн жінок втратять доступ до дієвих контрацептивів, що призведе в середньому до 7 млн небажаних вагітностей і 31 млн випадків домашнього насильства. Також очікується погіршення в царині прав дітей — через затримки в роботі соціальних програм прогнозують до 2 млн випадків жіночого обрізання і 13 млн випадків одруження з неповнолітніми дівчатами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі створили “інтернет-магазин косметики”, у якому можна повідомити про домашнє насильство

Нагадаємо, раніше Повага писала, що Громадський Альянс “Політична дія жінок” разом з громадськими правозахисними та феміністичними організаціями звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою посилити реагування поліції на випадки домашнього насильства протягом карантину, запровадженого через поширення COVID19.

За інформацією Альянсу, жінки, які звертаються за допомогою до громадських організацій, повідомляють, що поліцейські, які приїжджають на виклики, часто схиляють жінок не писати заяви про насильство, відмовляються виносити термінові заборонні приписи, пояснюючи це карантином, а також вимикають нагрудні відеореєстратори під час спілкування.

Через це представники Альянсу припускають, що Нацполіція умисне викривлює чи замовчує інформацію щодо статистики із випадками домашнього насильства.

9 квітня запрацював чат-бот для протидії домашньому насильству під час карантину

Схожі записи

Шість із сімнадцяти. Що говорять про гендерну рівність новообрані міністерки?  

Жінки і війна: вийшов фільм «Oh, Sister!» із історіями українок

Тетяна Остащенко — перша генералка української армії