Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Уроки толерантності: в Україні зняли фільм про ставлення до ЛГБТІК+
Статтi

Уроки толерантності: в Україні зняли фільм про ставлення до ЛГБТІК+

В Україні незабаром покажуть комедію «Уроки толерантності». Кіно про ставлення до ЛГБТІК+ спільноти вийде у кінопрокат лютому 2024 року. Про це розповіли в команді Film.ua Distribution, пише The Village Україна.

В основі стрічки — п’єса Ігоря Білиця «Гей-парад», яку вже декілька років демонструють на українській театральній сцені. 

Читайте також на платформі «Жінки — це 50% успіху України»: Задля підтримки прав жінок та ЛГБТ: у Франції міністерка дала інтерв’ю Playboy

Це історія про те, що означає бути «іншим» у маленькому українському містечку та як можна навчити оточення поважати власний вибір, кажуть автори фільму.

За сюжетом, провінційна шкільна вчителька, бажаючи врятувати свою родину від розпаду та кредитів, вмовляє чоловіка і дітей підписатися на державну програму з євроінтеграції «Уроки толерантності». За умовами якої вони мають на певний час поселити у себе вдома ЛГБІТК-активіста. Тепер родина змушена боротися з власною гомофобією та неприйняттям інакшості.

Кадр із зйомок фільму

«Комедія, навіть, якщо висміюють особисто тебе, завжди сприймається легше і не ображає. Більше того, коли комедія показує якісь людські вади, то глядач спочатку сміється з когось, не усвідомлюючи, що на екрані відображено і його риси характеру. Але підсвідомо він сприйме це висміювання, і з часом почне змінюватися», — говорить режисер фільму Аркадій Непиталюк.

Читайте також: Як російська пропаганда зображує український ЛГБТІК-рух

Стрічку знімали вже під час повномасштабного вторгнення. 

«Це важливий сигнал для індустрії, що за певних умов кіно можна і потрібно знімати. Наше кіно не є чисто комедією, це, все ж таки, драмеді. Це історія про людей, про взаємовідносини в сім’ї, про любов одне до одного, про повагу, розказана через призму комедійних моментів. Таким і має бути драмеді», – коментує продюсер фільму Сергій Лавренюк.

Схожі записи

Чому в Україні жінці легше будувати кар’єру, ніж у США? — держслужбовиця Олена Трегуб

Віталій Кім закликав інвестувати у Миколаївщину, бо «тут найкрасивіші дівчата»

«Cидіти вдома». Що таке піклувальна праця?