Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Уроки толерантності: в Україні зняли фільм про ставлення до ЛГБТІК+
Статтi

Уроки толерантності: в Україні зняли фільм про ставлення до ЛГБТІК+

В Україні незабаром покажуть комедію «Уроки толерантності». Кіно про ставлення до ЛГБТІК+ спільноти вийде у кінопрокат лютому 2024 року. Про це розповіли в команді Film.ua Distribution, пише The Village Україна.

В основі стрічки — п’єса Ігоря Білиця «Гей-парад», яку вже декілька років демонструють на українській театральній сцені. 

Читайте також на платформі «Жінки — це 50% успіху України»: Задля підтримки прав жінок та ЛГБТ: у Франції міністерка дала інтерв’ю Playboy

Це історія про те, що означає бути «іншим» у маленькому українському містечку та як можна навчити оточення поважати власний вибір, кажуть автори фільму.

За сюжетом, провінційна шкільна вчителька, бажаючи врятувати свою родину від розпаду та кредитів, вмовляє чоловіка і дітей підписатися на державну програму з євроінтеграції «Уроки толерантності». За умовами якої вони мають на певний час поселити у себе вдома ЛГБІТК-активіста. Тепер родина змушена боротися з власною гомофобією та неприйняттям інакшості.

Кадр із зйомок фільму

«Комедія, навіть, якщо висміюють особисто тебе, завжди сприймається легше і не ображає. Більше того, коли комедія показує якісь людські вади, то глядач спочатку сміється з когось, не усвідомлюючи, що на екрані відображено і його риси характеру. Але підсвідомо він сприйме це висміювання, і з часом почне змінюватися», — говорить режисер фільму Аркадій Непиталюк.

Читайте також: Як російська пропаганда зображує український ЛГБТІК-рух

Стрічку знімали вже під час повномасштабного вторгнення. 

«Це важливий сигнал для індустрії, що за певних умов кіно можна і потрібно знімати. Наше кіно не є чисто комедією, це, все ж таки, драмеді. Це історія про людей, про взаємовідносини в сім’ї, про любов одне до одного, про повагу, розказана через призму комедійних моментів. Таким і має бути драмеді», – коментує продюсер фільму Сергій Лавренюк.

Схожі записи

Бути чи не бути фемінітивам?

Що не так зі стартапом, який «роздягає» жінок за допомогою штучного інтелекту

Українці та українки стали частіше звертатися до поліції щодо домашнього насильства — МВС