Повага
  • Головна
  • Статтi
  • #віртуальний_прайд: в Україні запустили флешмоб на підтримку прав ЛГБТ+
Статтi

#віртуальний_прайд: в Україні запустили флешмоб на підтримку прав ЛГБТ+

Понад 50 років червень є місяцем гордості (Pride Month), упродовж якого в усьому світі проходять заходи, приурочені підтримці ЛГБТ+ людей.

Останні 10 років Україна активно долучається до цього заходу, проводячи прайди в Києві та інших містах. Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, проведення публічних акцій і протестів стало неможливим, тож видання «Гендер в деталях» запустило флешмоб — віртуальний прайд.  Про це йдеться на сторінці ресурсу. 

«Марш вулицями міста є важливою правозахисною подією, яка додає видимості ЛГБТ+ спільноті та гуртує її союзників і союзниць.

Ми заохочуємо вас долучитися до флешмобу і з 12 по 30 червня викладати в соцмережах пости з хештегом #віртуальний_прайд на теми, важливі зараз для ЛГБТ+ спільноти, на підтримку рівних громадянських прав ЛГБТ+, а також робити інші активності заради видимості спільноти і адвокації», — зазначають організатори.

Розповісти історію підтримки чи поділитися спогадами про попередні прайди

Щоб долучитися до активностей, «Гендер в деталях» пропонує викласти в соцмережах пост на важливу та актуальну для ЛГБТ-людей тему з гештегом #віртуальний_прайд. Також, це можуть бути фото з попередніх прайдів, історії про ЛГБТ-рух в Україні та світі. Або ж просвітницькі матеріали, особисті думки чи спогади, факти, статистика та опитування, статті чи інтервʼю.

Читайте також: Євросуд із прав людини визнав, що Україна порушує права одностатевих пар

Крім того, організатори пропонують публікувати заклики щодо вдосконалення законодавства та звернення до депутатів місцевих рад, Верховної Ради й урядовців. 

«Рівність прав усіх громадян і громадянок України є основою демократії. Попри те, що консервативні політики маніпулюють релігійними цінностями, спонукають місцеві ради приймати звернення «проти ЛГБТ», ми віримо, що людей, які підтримують свободу і рівність, в Україні більше», — пояснюють організатори.

Флешмоб уже підтримали українські бізнеси та медіа. Зокрема, інтернет-магазин Comfy та телеканал «Київ» оновили аватарки своїх соцмереж у стилі прайду.

Цьогоріч гаслом KyivPride є «Війна не закінчена». Київський Марш рівності прийматиме Ліверпуль, продовжуючи підтримку після Євробачення.

Також українські учасники та учасниці акції крокуватимуть різними країнами, нагадуючи що Україна все ще виборює право на свободу і потребує підтримки.

Фото на головній — KyivPride

Схожі записи

Передвиборча гонка чи шоу «Холостяк»

Заборонити акції за права жінок, відмову від народження дітей і розпусту: новели законодавства від опозиційного депутата

Найбільші телеканали сядуть за стіл переговорів щодо питання гендеру