Військовослужбовиця вперше пройшла жорсткий відбір кваліфікаційного курсу Сил спеціальних операцій ЗСУ, повідомляє пресслужба навчально-тренувального центру.
Зазначається, що починаючи з 2016 року вже були спроби жінок пройти цей відбір, проте досі нікому вдавалося цього зробити.
«Незалежно від статі, щоб досягнути цієї мети, курсант має знайти в собі сили і з’єднати всеціло дух, інтелект і фізичну вправність. До сьогоднішнього дня виклик здолати виснажливий двотижневий відбір ставав непереборним, але хіба що для м’язів… Цей приклад жіночої нескореності остаточно утвердив рівні можливості для тих, хто готовий «опанувати всі стихії, стати вістрям кожної з них», – йдеться у повідомленні.
КАНДИДАТКА ПРОЙШЛА ВИСНАЖЛИВУ СЕЛЕКЦІЮ
Починаючи з 2016 року були спроби кандидаток із середовища «спеціального…
Опубліковано Навчально-тренувальний центр Понеділок, 5 квітня 2021 р.
Читайте також: Бронежилет на скотчі та стерті зуби: історія жінки, що пройшла війну
До початку кваліфікаційного курсу усі кандидати проходять відбір. Тих, хто не відповідає психологічним та фізичним критеріям, відразу відсіюють. Так, минулого разу два тижні насиченої селекції у навчально-тренувальному центрі витримали лише 10% відсотків бійців, яких згодом зарахували на курс. Після цього впродовж шістьох місяців курсанти вивчали особливості проведення спеціальної розвідки, тренувалися планувати і проводити спеціальні дії в умовах, максимально наближених до бойових. Як пояснюють у навчально-тренувальному центрі, мова йде про «півроку надважких тренувань, психічні і фізичні навантаження на межі людських можливостей та опанування навичок універсального воїна».
Читайте також: Фізикиня, дзвонарка, кранова машиністка: як жінки розвінчують міф про «чоловічі професії»
Сили спеціальних операцій Збройних сил України (ССО ЗСУ) — окремий рід сил ЗСУ, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій, що комплектуються спеціально навченими фахівцями, які мають спецможливості у сферах розвідки, прямих акцій та військової підтримки для виконання складних, небезпечних, інколи політично чутливих операцій, що проводить командування ССО.
Бійці ССО займаються, зокрема, рейдами й сучасними бойовими діями, психологічними операціями, розвідувальною діяльністю за лінією фронту та створенням агентурних мереж, пошуком, евакуацією та доставкою полонених.