Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У «Львівській політехніці» комісія розслідуватиме дискримінаційне висловлювання викладачки
Статтi

У «Львівській політехніці» комісія розслідуватиме дискримінаційне висловлювання викладачки

Викладачка типографіки у Національному університеті «Львівська Політехніка» Ольга Мер’є на онлайн-занятті під час обговорення студентського проєкту, спрямованого на боротьбу з сексуальними домаганнями в громадських місцях, почала розпитувати студентку про її сексуальну орієнтацію.

Про це пише народна депутатка України Інна Совсун.

Ольга Мер’є розповідала студентам та студенткам, що геї та лесбійки — «хворі люди, яких потрібно лікувати». Кандидатка наук також заявляла, що гендер — це вигадка, а «харасмент стосується лише представників сексуальних меншин».

«До слова, у самому проєкті про ЛГБТ не йшлося взагалі, тому логічний перехід від сексуальних домагань до ЛГБТ лишається неочевидним. Проте очевидним є одне: викладачка продемонструвала повну неповагу до людської гідності та прав людини. І якщо це є засаднича установка, то зрештою яка різниця, йдеться напади на представників ЛГБТ чи гетеросексуальних жінок? Я переконана, що права людини не можна поважати наполовину або поважати права деяких людей», — вважає нардепка.

Інна Совсун нагадує, що у 2019 році правозахисний Центр «Наш світ» задокументував 369 нападів, епізодів дискримінації та порушення прав ЛГБТ людей на ґрунті гомофобії та трансфобії в Україні.

«Це лише те, що зібрала громадська організація власними силами, насправді випадків значно більше. Вражає не стільки статистика, скільки опис конкретних випадків, які вирізняються жорстокістю і невмотивованою агресією. Частина ЛГБТ людей, втомившись жити в постійному страху та напруженні, емігрують з України.

Дистанція від «таких людей треба лікувати» до «та це й не люди взагалі» коротша, ніж ми думаємо. Хто уповноважив Ольгу Мер’є оголошувати частину громадян України «хворими» та позбавляти базових людських прав?», — каже Інна Совсун.

Університет — вільний простір?

Народна депутатка нагадує, що університет за визначенням має бути вільним простором, де обговорюються та досліджуються ідеї через наукове пізнання.

«Безперечно, всі люди мають право на свої релігійні погляди. Викладачі та викладачки можуть навіть вірити, що якщо в селі не спалити відьму, буде посуха і мор худоби. Але допоки ці погляди не доведені науковим методом – то дискусія про них може вестись хіба лише на курсах з антропології. Університет, який себе поважає, функціонує на засадах науки, спираючись лише на наукові факти. Науковий консенсус в медицині фіксує Всесвітня організація охорони здоров’я, яка ще в 1992 році офіційно викреслила гомосексуальність з міжнародної класифікації хвороб (МКХ-10)», — каже вона.

Ректор Львівської політехніки запевнив Інну Совсун, що в університеті діє Кодекс етики, в якому чітко зафіксовано, що викладачі та студенти не можуть вдаватись до дискримінаційних висловлювань чи дій.

Там обіцяють створити спеціальну комісію, котра дослідить питання та винесе рішення щодо цієї викладачки.

Схожі записи

Карантин – це унікальний шанс для тат

Збільшення доступу до дитсадків дозволить майже 270 тисячам жінок вийти на роботу – дослідження

Закон і відповідальність – все, що ви маєте знати про домашнє насильство