Повага
  • Home
  • Статтi
  • «Розраховую на співпрацю влади й опозиції»: президент Польщі запропонував компроміс щодо абортів
Статтi

«Розраховую на співпрацю влади й опозиції»: президент Польщі запропонував компроміс щодо абортів

Президент Польщі Анджей Дуда запропонував передбачити в законодавстві норму, яка дозволяє переривати вагітність у разі високої ймовірності смерті новонароджених. Також він зазначив – розраховує на широкий консенсус у цій справі та співпрацю влади й опозиції.

Про це йдеться у відкритому листі президента, передає Prezydent.pl.

“Враховуючи рекомендації Трибуналу, цей проєкт передбачає нове доповнення, яке відновлює можливість переривання вагітності відповідно до Конституції РП, лише у разі так званих летальних вад. Тобто коли медичний аналіз показує високу ймовірність народження мертвої дитини, або вона має невиліковну хворобу чи ваду, яка призведе до її смерті попри терапевтичні дії”, – написав Дуда.

Він додав, що в разі ухвалення цієї поправки у законодавстві знову буде три легальні підстави для переривання вагітності: загроза життю матері, вагітність унаслідок зґвалтування чи інцесту, тяжка вада плоду, що може призвести до його смерті.

Крім цього,  очільник польського уряду Матеуш Моравецький уже заявив про намір провести в наступний понеділок консультації з опозицією на тему пропозиції президента.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У парламенті Польщі сталися сутички через заборону абортів

Нагадаємо, раніше Повага писала 22 жовтня Конституційний суд Польщі визнав, що перервати вагітність, навіть коли у плода виявили невиліковну хворобу, є неконституційним. Уже надвечір того ж дня під стінами феміди зібралися противники та противниці рішення. На акції протесту демонстранти та демонстрантки виходять у Варшаві, а також Кракові, Щецині та Любліні.

 

Схожі записи

7 типів жіночих образів сучасної української літератури: у чому сила, сестро?

admin

Влітку в Карпатах відбудеться молодіжний Феменкемп 2020: як долучитися?

admin

Зміни до законодавства та вплив карантину: якими будуть місцеві вибори. Інститут «Республіка» запрошує до обговорення

admin

Залишити коментар