Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У Мистецькому арсеналі пройде виставка сучасного білоруського мистецтва
Статтi

У Мистецькому арсеналі пройде виставка сучасного білоруського мистецтва

Виставковий проєкт «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив» мав відкритися 25 березня, у День Волі в Білорусі. Однак, через посилення карантинних обмежень у місті Києві, виставка відкриється для відвідувачів після 9 квітня.

Тим часом команда проєкту готує 3D-тур виставкою, аудіогід та дискусійну програму із залученням іноземних гостей. Запрошуємо слідкувати за анонсами подій в соціальних мережах Мистецького арсеналу — Facebook та Instagram.

9 квітня для відвідувачок та відвідувачів у Мистецькому Арсеналі у Києві відкриється виставка сучасного білоруського мистецтва «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив».

Монтаж роботи Наді Саяпіної «Ляльковий будиночок». Фото: Олександр Попенко

«Кожны дзень» — це гасло, яке скандують протестувальники й протестувальниці в Білорусі з початку серпня 2020 року. Це гасло підкреслює тривалість і ритм спротиву, підтримує впевненість, що протест продовжиться завтра, що він не закінчиться. Виставковий проєкт розкаже історію протесту та феномену солідарності в Білорусі. Свої роботи в експозиції представлять майже пів сотні білоруських художників і художниць.

«Мистецтво прекрасно допомагає зрозуміти стан світу, висвітлює ідеї, врази й надії. Воно має діагностичний ефект: глядач, який завжди є водночас і співавтором, занурюється в реальність із якою має справу художник і куратор. Все це сприяє нашому розумінню, відчуттю історії на кінчиках пальців. Виставка білоруського сучасного мистецтва нині, в цей історичний момент, — це не тільки естетичний досвід, хоча він, безумовно, передусім. Це теж інтелектуальне занурення у причини політичної дійсності Білорусі та важливий жест підтримки білоруської культурної сцени», — директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Виставка «Кожны дзень» представляє зріз сучасного білоруського мистецтва, яке створює та проявляє актуальні форми взаємодії, опору, колективності й майбутнього, яке практикується вже сьогодні — кожний день.

Кураторська група: Алєксєй Борісьонок, Андрей Дурейка, Марина Напрушкіна, Антаніна Стєбур, Максім Тимінько, Сєргєй Шабохін.

У Мистецькому арсеналі виставка триватиме до 4 травня 2021.
Графік роботи: вівторок – неділя з 11:00 до 20:00.

Схожі записи

В Україні збирають підписи на захист прав восьми жінок: хто вони?

Екстремальне хобі: сталкерка піднялася на найвищу точку Чорнобильської зони

Передвиборча гонка чи шоу «Холостяк»