Повага
Image default
Статтi

У Білорусі влада переслідує жінок, причетних до виборчих протестів, та погрожує насильством — Amnesty International

У доповіді «Тиск згори: гендерно зумовлені репресії проти жінок у Білорусі» організація Amnesty International повідомляє про репресії влади на гендерному підґрунті щодо жінок. Ідеться про погрози взяти дітей під державну опіку й загрози сексуального насильства.

«Невгамовна у своєму намірі змусити замовкнути політичних опонентів і будь-яку форму інакомислення, білоруська влада почала вживати відверто мізогінні заходи. Вони полягають, зокрема, у відкритій дискримінації та погрозах сексуального насильства й умисно націлені на жінок, залучених у політику, або на родичок політичних активістів», – заявила Марі Стразерс, директорка Amnesty International у Східній Європі і Центральній Азії.

Зокрема, як повідомляє організація, принаймні в одному випадку партнерці політичного активіста, який зазнав нападу влади, за її словами, представники поліції погрожували груповим зґвалтуванням у відділку.

«Вони запитали мене, чому я намагалася зняти їхній візит до будинку і стеження за мною, я відповіла, що хотіла захистити себе. Один із них сказав: «Ну, прямо зараз ви не знімаєте нас на відео, і ми всі можемо згвалтувати вас, а ви не зможете це довести», — розповіла жінка. 

Інші форми гендерної дискримінації з боку білоруської влади щодо активісток у Білорусі полягають у непропорційно великих штрафах і забороні затриманим на мирних акціях жінкам використовувати гігієнічні засоби (наприклад, прокладки).

«Ці глибоко тривожні тенденції, без сумніву, підживлюються жінконенависницькими поглядами держави, які посилилися напередодні серпневих виборів. Політичні репресії, спрямовані на поширення страху і відчаю, а також ті, які конкретно націлені на жінок, повинні бути негайно припинені”, – заявила Марі Стратерс.

Зазначимо, президентські вибори в Білорусі мають відбутися 9 серпня. Чинний президент Олександр Лукашенко домагається переобрання на шостий термін поспіль.

Схожі записи

Жінка в мистецтві: творити VS бути музою

Декрет для чоловіків як тренд

Вікторія Кобиляцька

МОЗ засуджує прояви сексизму: реакція на скандал у Львівському медуніверситеті