Повага
Статтi

Світлана Тихановська виїхала з Білорусі у Литву

Опозиційна кандидатка на виборах президента Білорусі Світлана Тихановська покинула Білорусь і прибула в Литву.

Про це повідомив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус у Twitter.

“Світлана Тихановська у безпеці, вона у Литві”, — написав міністр.

Згодом у білоруських Телеграм-каналах опублікували два відеозвернення кандидатки. На одному з них Тихановська промовляє текст, опустивши очі, ніби читаючи його.

У цьому відео вона просить мітингувальників не протистояти правоохоронцям.

“Шановні громадяни республіки Білорусь. Я, Світлана Тихановська, дякую вам за участь у виборах глави держави. Народ Білорусі зробив свій вибір.

З вдячністю і теплотою я звертаюся до всіх громадян, які підтримували мене весь цей час. Білоруси, я закликаю вас до розсудливості і поваги закону.

Я не хочу крові і насильства. Я прошу вас не протистояти міліції, не виходити на площі, щоб не наражати на свої життя небезпеку”, — йдеться у зверненні. 

Як повідомила журналістам “Радіо Свобода” довірена особа Тихановської Ольга Кавалькова, Тихановську вивезли до Литви представники білоруської влади і у неї не було вибору.

У іншому своєму зверненні кандидатка пояснила свій від’їзд словами, що “діти – це найважливіше, що є в нашому житті”. При цьому вона сказала, що рішення покинути країну вона прийняла самостійно і на неї ніхто не впливав.

Обидва відео публікували у різноманітних Телеграм-каналах без вказання першоджерела.

Зазначимо, У Білорусі третій день, з дня виборів 9 серпня, тривають акції протесту проти Олександра Лукашенка й на підтримку Світлани Тихановської як опозиційної кандидатки. Вони супроводжуються насильством з боку силовиків, пострілами та затриманнями

Раніше Повага писала, що кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська вивезла своїх дітей до однієї з країн Європейського Союзу.

Додамо, що у доповіді «Тиск згори: гендерно зумовлені репресії проти жінок у Білорусі» організація Amnesty International також повідомляла про репресії влади на гендерному підґрунті щодо жінок. Ідеться про погрози взяти дітей під державну опіку й загрози сексуального насильства.

Схожі записи

Карантин – це унікальний шанс для тат

Жінки-депутатки: долаючи регалії української політики

Як «гендер» і «сексуальна орієнтація» злякали народних депутатів