Повага
Статтi

У наступній Верховній Раді буде щонайменше 86 жінок

У Верховній Раді 9-го скликання працюватимуть щонайменше 86 жінок від різних політичних сил, які складатимуть 19% депутатського корпусу. Це на 7% більше, ніж їх є сьогодні в діючому парламенті.

Про це заявила народна депутатка Ірина Суслова, повідомляє її прес-служба.

Зараз у Верховній Раді 12% жінок – це найнижчий показник серед представництва жінок у парламенті в Європі, і один з найнижчих показників у світі.

«Станом на 12:00 в процесі підрахунку голосів бачимо, що у Верховну Раду проходить 86 жінок. 61 – за партійними списками й 25 по мажоритарці. Це буде новим рекордом присутності жінок в парламенті – 19%! Тоді як в діючій Раді лише 12% депутатів – це жінки», зазначила депутатка Ірина Суслова.

Рекордсменками за кількістю жінок будуть фракції «Голосу» (44,4%), Європейської солідарності (40%) та Слуги народу (27%).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінки у новому парламенті. Скільки депутаток буде у Верховній Раді та хто вони

Нагадаємо, у позачергових парламентських виборах брали участь 5831 кандидат – 1314 жінок (23%) та 4515 чоловіків (77%).

Народні депутати ухвалили у другому читанні та в цілому новий Виборчий кодекс, він скасовує мажоритарку і, зокрема, вводить гендерну квоту при формуванні виборчих списків. Гендерна квота становитиме щонайменше 40% жінок у виборчих списках, але ці зміни наберуть чинності з 1 грудня 2023 року.

Фото: humanrights.org.ua

Схожі записи

Атака на цінності. Гендерна проблематика, дезінформація і роль Росії у цих процесах

Позбавити жінку прав на себе — інструмент для утримування влади

Потрібно 170 років, аби зрівняти різницю в зарплатнях чоловіків і жінок