Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Таліби заявили, що жінкам не місце в уряді, бо їхнє завдання — народжувати
Статтi

Таліби заявили, що жінкам не місце в уряді, бо їхнє завдання — народжувати

Таліби продовжують посилювати репресії проти жінок Афганістану. Речник радикального ісламістського руху «Талібан» Саєд Зекрулла Хашимі заявив, що жінкам не місце в уряді. Адже їхнє завдання — народжувати.

«Жінка не може бути міністеркою. Це ніби покласти їй на шию щось, що вона не може нести. Необов’язково, щоб жінки були в уряді. Вони повинні народжувати. Жінки, які протестують, не можуть представляти всіх жінок Афганістану», — сказав Хашимі.

Ведучий запитав, чому жінки не можуть бути в уряді, якщо вони — половина суспільства.

«Яка половина? Це означає, що ви тримаєте їх в уряді й більше нічого. Якщо порушуєте їхні права, це не проблема», — відповів Хашимі.

https://twitter.com/natiqmalikzada/status/1435928332718067718?s=20

Він також назвав попередній уряд в Афганістані маріонетковим, додавши, що тоді в уряді була проституція. Ведучий заперечив, сказавши, що не можна звинувачувати всіх афганських жінок у проституції.

«Я не маю на увазі всіх афганських жінок. Але чотири жінки, які протестують на вулицях, не представляють жінок Афганістану. Жінки Афганістану — це ті, хто народжують народ Афганістану та виховують їх в ісламській етиці», — заявив Хашимі.

Так Хашимі відкоментував акцію, яка пройшла 4 вересня у центрі Кабула. Тоді на акцію протесту вийшли десятки жінок, вимагаючи рівних прав з чоловіками. Бойовики «Талібану» розігнали мітингувальниць, застосовуючи сльозогінний газ та стріляючи в повітря. Подібні мирні акції жінок пройшли по усій країні.

У Києві 4 вересня теж пройшла акція на підтримку постраждалих від режиму «Талібану» жінок та їхніх сімей. До акції долучилися кількадесят дівчат, які принесли з собою плакати із гаслами «Визвольте жінок Афганістану», «Розв’яжи її руки», «Поверніть жінкам права», «Save Afganistan».

На тлі придушення талібами мирних акцій близько 300 жінок, повністю одягнених у закриті нікаби, які є «прийнятними для руху «Талібан» із біло-чорними прапорцями у руках, влаштували в університеті Кабула демонстрацію на підтримку талібів у супроводі озброєних бійців «Талібану».

Нові обмеження для жінок в Афганістані

Попри обіцянки «Талібану» створити інклюзивний уряд, насправді допускаються тільки чоловіки. Таліби також уже заборонили жінкам займатися спортом, а студенток зобов’язали носити нікаби.

Медіа повідомляли про щонайменше одну вбиту талібами через невдягнену хустку жінку в провінції Тахар, що на північному сході Афганістану. 

Міністр освіти руху «Талібан» Абдул Бакі Хаккані оголосив, що «Талібан» буде застосовувати гендерну сегрегацію в університетах країни. Він оголосив, що в ідеалі університетські містечка повинні бути розділені за статтю. Університети повинні встановити альтернативний час занять або забезпечити, щоб класи були розділені перегородкою посередині.

Що було раніше?

15 серпня радикальний ісламістський рух «Талібан» захопив владу в Афганістані. За попереднього правління талібів у країні серйозно порушувалися права жінок. Зокрема, їм забороняли навчатися, працювати, ходити вулицею без супроводу чоловіка.

Також від жінок вимагали носити максимально закритий мусульманський одяг — бурку або паранджу. Тих, хто не дотримувалися правил, саджали у в’язницю та публічно били. Публічні страти та шмагання були звичною справою.

Цього разу «Талібан» обіцяв, що хоч жінки житимуть в рамках шаріату, та вони зможуть вчитися і працювати. Таліби запевняли, що жінки носитимуть більш відкритий хіджаб, а не паранджу (бурку).

Нагадаємо, афганська режисерка Сахра Карімі змогла втекти із захопленого талібами Кабула. У цьому їй допомогли Україна, Туреччина та Словаччина.

Європейський Союз і ще 20 країн звернулися до руху «Талібан», який захопив владу в Афганістані, із закликом зберегти права жінок та дівчат, які ті мали при колишній владі країни.

Схожі записи

Що таке «ґендерне бюджетування» та чи потрібне воно Україні?

Як дати поштовх кращим жіночим ініціативам? — проект «Woman to Woman»

Менструація — це природно: 91,2% жінок та дівчат хочуть більше знати про неї