Повага
Image default
Статтi

«Розв’яжи її руки»: в Києві відбулася акція на підтримку жінок Афганістану

У Києві в суботу, 4 вересня, біля Арки дружби народів відбулася акція на підтримку постраждалих від режиму «Талібану» жінок та їхніх сімей.

Про місце події повідомляли лише охочим прийти. Організатори вирішили не розголошувати деталі публічно задля безпеки.

До акції долучилися кількадесят дівчат, які принесли з собою плакати із гаслами «Визвольте жінок Афганістану», «Розв’яжи її руки», «Поверніть жінкам права», «Save Afganistan». Такі ж гасла, написані крейдою, можна було побачити на асфальті.

Читайте також: ЄС та 20 країн закликали талібів зберегти права жінок в Афганістані

Майже всі учасниці були в чорному одязі, деякі принесли чорні пов’язки, якими потім зав’язали трьом дівчатам руки, ноги та очі. За словами організаторки Катерини Доманської, це символізує позбавлення свобод жінок в Афганістані.

«Ми використовуємо тканину, бо з неї роблять хіджаби та бурки, які вимушені носити жінки в Афганістані попри їхні бажання та вірування. Також ми увімкнемо запис листа афганської жінки, в якому йдеться про ситуацію у країні з приходом до влади руху «Талібан», — розповіла Доманська.

У листі йшлося про 24-річну дівчину, яка йшла до університету, коли їй сказали, що жінок планують евакуювати. Бо таліби, що прибули у Кабул, будуть жорстоко бити жінок, у яких немає паранджі. Вона розповідає, що жінкам довелося сховати дипломи та паспорти, а водії громадського транспорту не пускали їх у машини, бо «не хотіли брати відповідальність за перевезення». Чоловіки ж стали на бік талібів і насміхалися з наляканих жінок. Повну історію можна прочитати за посиланням.

Читайте також: Що чекає на жінок в Афганістані з поверненням руху «Талібан»?

Під час акції учасниці роздавали перехожим картки з QR-кодом. Відсканувавши його можна потрапити на сайти організацій, які збирають кошти на допомогу постраждалим жінкам та сім’ям в Афганістані. Це міжнародні організації  International Rescue Committee та  International Medical Corps. Перша надає гуманітарну допомогу та працює в Афганістані понад 30 років, допомагаючи людям, які опинилися у небезпеці, вижити в своїй країні або надає прихисток за кордоном. Друга організація працює в Лівані та Афганістані, забезпечуючи медичну допомогу людям як у гарячих точках, так і в мирних містах. 

Ярослава Жуковська,

фото авторки

Схожі записи

Хвиля світла для Оленки

Одесі *опа?

На Українському Жіночому Конгресі обговорять нові виклики, пов’язані із пандемією коронавірусу