Повага
Спецпроект

Вікторія Сюмар: «Побороти сексизм у політиці можна»

Вікторія Сюмар у політиці рік. Досі вона досліджувала політичну сферу як журналістка та медіа-експертка, нині ж вона народна депутатка та займає керівну посаду у фракції, очолює Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики. «Повага» поцікавилась у депутатки щодо того, як їй бути не спостерігачкою, а активною учасницею та творцем політичних процесів.

sumar

– Наскільки ви себе комфортно почуваєте у політиці?  

– Почуваюся комфортно. Політика – це сфера високої конкуренції. Але це така ж сфера людської діяльності, як і інші. Тут мають бути і чоловіки, і жінки. Бути політиком нелегко, особливо в цей час, займає багато часу та сил, однак неймовірно цікаво створювати нову країну .

– Чи були щодо вас протягом вашої кар’єри випадки упередженого ставлення, сексизму та дискримінації за статтю? Як ви реагуєте на це?

– Щодо мене особисто, то я не помічала проявів сексизму. Чоловіки змушені рахуватися, якщо є позиція, логіка та вміння досягати результату. Але історія з Дашею Лєдовських вразила. ЇЇ зацькували саме за те, що вона молода та вродлива жінка… І робили це не лише чоловіки, але й жінки. Звісно, аби на її місці був чоловік, жодного резонансу вік би не викликав. Тому сексизм в політиці є, на жаль. Побороти його можна лише збільшенням кількості жінок і доказом того, що жінки мають силу і результати в політиці.

– Чи/як, на вашу думку, заважають випадки упередженого ставлення, сексизму та дискримінації за статтю у її становленні її політичної кар’єри?

– Я звикла, що з моєю позицією рахуються. І, як правило, досягаю цього в стосунках з чоловіками.

– Які поради можете дати жінкам, котрі тільки ввійшли в світ політики?

Бути сильними, впевнено йти до мети, використовувати всі свої сильні сторони, досягати результату і жаліти тих чоловіків, які скептичні до жінок в політиці. Це лише їхні чоловічі комплекси. Водночас, треба бути готовими до конкуренції – на розум, витривалість, силу та спроможність робити справу. Але ми можемо!

Біографічна довідка http://uk.wikipedia.org/wiki/Сюмар_Вікторія_Петрівна

Вікторія Сюмар   — українська журналістка, громадська діячка, медіа-експертка, народна депутатка Верховної Ради України 8-го скликання, заступниця Голови фракції “Народний фронт”, голова Комітету  з питань свободи слова та інформаційної політики.

Працювала журналісткою, виконавчою директоркою Інституту масової інформації, викладачкою. З лютого по червень 2014 року займала посаду заступниці секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

В листопаді 2014 року за версією журналу “Фокус” посіла 12 місце у рейтингу “100 найвпливовіших жінок України”.

Світлина з мережі Фейсбук

Спілкувалась Надія Вірна

Схожі записи

Неля Ковалюк: «Жінка з інвалідністю завжди більш дискримінована, ніж чоловік»

Марія Матіос: «Бути жінкою-політиком не легше і не важче, ніж бути жінкою-письменником»

Оксана Деркач: « Я завжди була рівним партнером чоловіків»