Повага
Спецпроект

Світлана Фочук: «В партійних списках мають бути квоти для жінок»

Єдина жінка у фракції, вже десять років в місцевій політиці, депутатка Чернівецької обласної ради Світлана Фочук політику немало. Вважає, що якщо ставитись до своєї справи з відповідальністю, на легку політину долю не варто разраховувати ані жінкам, ані чоловікам. Проте мати нормативно закріплену кількість жінок у владі вважає за необхідність.

fochuk

– Чи легко і комфортно бути жінкою-політиком?  

– Політиком, як людиною відповідальною, націленою на результат, бути нелегко, і немає різниці чи це жінка, чи чоловік, Легко тим, хто нічого не робить. А коли відчуваєш відповідальність, то це непросто. Від нашої політичної сили пройшло в обласну раду 17 депутатів, з них 4 жінки. Тепер нас залишилось п’ятеро, і жінка – я  одна жінка. Колеги-чоловіки мене підтримують, допомагають. Немає до мене якогось особливого відношення, «от ти жінка». Ми всі працюємо як колеги, друзі.

Однак я вважаю, що представництво жінок в представницьких та виконавчих органах влади повинно бути нормативно закріплене. Тобто, мають бути відповідні квоти. Я вже внесла пропозиції щодо квотування представництва жінок в наших партійних списках і на керівних посадах. Адже у нас чоловіки переважно керівники, а заступники – жінки.

– Чи були щодо вас протягом вашої кар’єри випадки упередженого ставлення, сексизму та дискримінації за статтю? Як ви на це реагуєте?

– Ні, не відчувала. Це залежить від того, як людина себе поставить. Я була депутаткою сільської, районної, а тепер обласної ради. І скрізь там чоловіки. Але проявів сексизму в мою сторону не було. Якщо навіть були якісь жарти, то я одразу це відкидаю.

– Які поради можете дати жінкам, котрі тільки увійшли в світ політики?

– Потрібно одразу себе серйозно зарекомендувати, мати відповідні знання в тій чи іншій сфері. І працювати на рівних. Тоді до жінок буде відповідне ставлення як до колег.

Біографічна довідка

Світлана Фочук з 2005 року в ВО «Батьківщині», депутатка трьох скликань. Спершу Камянської сільської ради, потім Сторожинецької районної ради, а тепер – Чернівецької обласної ради. Секретар фракції та секретар комісії в Чернівецької обласній раді.

Схожі записи

Анна Романова: «Молоду жінку в коридорах влади апріорі засуджують»

Татьяна Монтян: наши женщины менее амбициозны, их больше интересует статус мужчины

Ірина Земляна: «Українське суспільство переповнене сексизмом»