Повага
Спецпроект

Анна Романова: «Молоду жінку в коридорах влади апріорі засуджують»

Серед новообраних депутатів Верховної Ради України за списком партії «Самопоміч» – представниця Чернігова, громадська діячка, експертка у сфері розвитку туризму та брендингу територій, екс-заступнця мера 29-річна Анна Романова. «Повага» задала депутатці кілька запитань про сексизм.

romanova2

Чи доводилося вам стикатися з проявами сексизму під час політичної кар’єри?

– З проявами сексизму на різних щаблях влади мені доводиться стикатися постійно. Часом здається, що молоду жінку в коридорах влади апріорі засуджують як самі жінки, так і чоловіки. Мене іноді дивує, що чоловіки, які представляють громадське середовище або владу, відкрито дозволяють собі висловлювання, що зачіпають не професійні якості жінки, а її зовнішність, і мають відверто образливий характер…

Як, на вашу думку, чи заважає сексизм жінкам торувати шлях у політику?

– На жаль, у сучасному українському суспільстві зневажливе ставлення до молодих жінок у політиці чи при владі поки що є нормою. Сподіваюся, що з розвитком громадянського суспільства ситуація виправиться. Варто відзначити, що сама я виступаю за традиційні цінності та вважаю, що жінка природно більш щаслива, коли займається вихованням дітей та налагодженням побуту. Проте якщо жінка свідомо йде у владу, інші мають поважати цей вибір та ставитися до неї так само гідно, як і до чоловіка на певній посаді.

Вікторія Сидорова

Наша довідка

Анна Романова народилася 21 лютого 1985 року в Чернігові. Виховує доньку Вікторію.

З відзнаками закінчила три вищих навчальних заклади.

Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Регулювання розвитку міста на засадах формування та використання бренду територій».

Випускниця лідерської школи ASPEN-Україна та Української школи політичних студій (USPS).

З 2008 р. – голова Чернігівської міської громадської організації «Громадська думка» (реалізація соціальних проектів та проведення соціологічних досліджень). З 2001 р. – волонтер, експерт та координатор багатьох проектів у громадському секторі.

Схожі записи

Ірина Земляна: «Українське суспільство переповнене сексизмом»

Виктория Агентаева: «Моей веры в себя хватает, чтобы ставить на место конкурентов»

Надія Тімошенко: « Жінці, яка почала займатися політикою, необхідно добре орієнтуватися у світі чоловіків, які керують»