Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Стамбульська конвенція: 14 липня онлайн-подія про готовність України до ратифікації
Статтi

Стамбульська конвенція: 14 липня онлайн-подія про готовність України до ратифікації

14 липня усі охочі зможуть долучитися до заходу «На шляху до Стамбульської конвенції: готовність України до ратифікації». Зареєструватися на подію у ZOOM можна тут.

На заході говоритимуть про зроблене за 10 років після підписання Стамбульської конвенції. Також представлять результати аналізу національного законодавства на предмет узгодження з положеннями Стамбульської конвенції. Обговорять і необхідні подальші кроки на шляху до успішної ратифікації Стамбульської конвенції.

Спікерки 14 липня

Модераторка заходу — Лариса Кобелянська, координаторка Громадської експертної ради при МФО «Рівні можливості».

Про завдання Верховної Ради України для ратифікації говоритиме народна депутатка України, членкиня МФО «Рівні можливості» Марія Мезенцева.

Про успіхи національного законодавства у протидії насильства за ознакою статі — членкиня Громадської експертної ради при МФО «Рівні можливості», голова правління ГО «Центр – розвиток демократії» Елла Ламах.

Аналіз національного законодавства у запобіганні, ефективному реагуванні на виявлені факти насильства, належному розслідуванні фактів домашнього насильства та притягнення кривдників до відповідальності представить експертка громадської ради при МФО «Рівні можливості» ВРУ, ГО «Центр – розвиток демократії» Лідія Козуб.

А також Марта Чумало з ГО «Жіночі перспективи» та, можливо, урядова уповноважена з питань гендерної політики, заступниця голови комісії з гендерної рівності Ради Європи Катерина Левченко.

Україна була однією з держав – авторок Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції). А також однією з перших підписала її в листопаді 2011 року. Україна – перша країна пострадянського простору, яка визначила на законодавчому рівні протидію домашньому насильству як частину державної політики. Йдеться про Закон України «Про попередження насильства в сім’ї», що набрав чинності у 2002 р.

Нагадаємо, голова української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева заявила, що зараз в Україні найкращі перспективи для ратифікації Стамбульської конвенції.

Раніше генпрокурорка України Ірина Венедіктова підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції. За словами Венедіктової, Офіс генпрокурора розробив дорожню карту для пришвидшення ратифікації.

Схожі записи

Уривок із книги Вахтанга Кіпіані «Країна жіночого роду»

Фемінізм та материнство

«Історичний мінімум»: яким був 2023 рік для жінок на головних ролях у кіно