Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Феміністку Луджайн аль-Хазлуль звільнили після 1001 дня за ґратами
Статтi

Феміністку Луджайн аль-Хазлуль звільнили після 1001 дня за ґратами

Одну з найвідоміших борчинь за права жінок у Саудівській Аравії Луджайн аль-Хазлуль звільнили після 1001 дня ув’язнення. Вона адвокатувала право жінок керувати автомобілем.

Про її звільнення пише американський ПЕН-клуб.

«Понад тисячу днів Луджайн терпіла катування, ізоляцію та погрози сексуального насильства.

Ми зверталися до Конгресу, підіймали це питання у США та по всьому світу. І 10 лютого її звільнили. Луджайн вперше за три роки може побачити свою сім’ю», — кажуть у ПЕН.

Результат пошуку зображень за запитом LOUJAIN AL HATHLOUL

Але зазначають, що Луджайн все ще має обмеження пересування та свободи висловлювання.

«Її звільнення ще не є свободою. І поки з Луджайн не буде знято вирок, поки вона не зможе продовжувати свою роботу, борючись за права жінок в Саудівській Аравії, ми не будемо поступатися», — наголошують у ПЕН.

Деталі

31-річну Луджайн аль-Хазлуль арештували у травні 2018 року разом з іншими активістками, які виступали за дозвіл жінкам водити автомобіль у Саудівській Аравії.

Луджайн розповіла своїй родині, що у в’язниці вона пережила катування та сексуальне насильство. Її затримання засудили ООН та міжнародні правозахисні організації.

Результат пошуку зображень за запитом LOUJAIN AL HATHLOUL

У грудні 2020 року Спеціалізований кримінальний суд Ер-Ріяду засудив Луджайн аль-Хазлуль до п’яти років та восьми місяців ув’язнення. Активістку звинуватили у «спробі заподіяти шкоду національній безпеці». Їй інкримінували, серед іншого, обмін інформацією з іноземними дипломат(к)ами та журналіст(к)ами.

Зрештою суддя змінив терміни, тому активістку звільнили раніше. Луджайн аль-Хазлуль вже оскаржила своє засудження.

Тепер на неї чекає випробувальний термін упродовж трьох років. Протягом цього часу Луджайн можуть заарештувати за будь-яку неправомірну діяльність. За її словами, їй також заборонено виїздити з країни упродовж 5 років.

Хто така Луджайн аль-Хазлуль?

Луджайн аль-Хазлуль народилася 31 червня 1989 року у місті Джидда, що у Саудівській Аравії. Закінчила університет Британської Колумбії у Канаді.

Відомою світу стала у грудні 2014 року, коли її вперше заарештували за керування автомобілем. Адже на той час жінкам у Саудівській Аравії не можна було кермувати. Її вчинок дав поштовх громадській дискусії про право жінок на керування автомобілем.

Результат пошуку зображень за запитом LOUJAIN AL HATHLOUL

24 червня 2018 року, за кілька місяців після затримання Луджайн, жінки отримали право кермувати.

У 2015 році Луджайн аль-Хазлуль увійшла в щорічний список ста найбільш впливових арабських жінок за версією Arabian Business Magazine.

А у 2019 році отримала нагороду PEN/Barbey Freedom to Write від американського ПЕН. Цю нагороду вручають, аби привернути увагу до переслідувань письменниць(-ків), задля захисту свободи слова. Цю премію заснували у 2016 році на честь письменника, який ув’язнений за свою роботу.

У січні 2021 року у Саудівській Аравії закликали бойкотувати Ралі Дакар, доки влада не звільнить Луджайн аль-Хазлуль.

Схожі записи

«Вагітна у 16»: що не так із шоу від СТБ?

«Печерний сексизм»: Яні Брензей відмовили у модерації конференції, бо вона жінка

Юліта Ран: Нам зараз потрібно багато терапевтичної літератури

Юлія Гуш