Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Скляна скеля» для жінок у бізнесі: менше керівних посад, більше звільнень у час кризи
Статтi

«Скляна скеля» для жінок у бізнесі: менше керівних посад, більше звільнень у час кризи

Жінки на керівних посадах у бізнесі частіше стикаються зі «скляною скелею». Тож, усередньому, термін перебування жінок на керівній посаді у бізнесі на три роки менший, ніж у чоловіків. Про це пише The Guardian.

Аналіз компаній, які котируються на 12 фондових біржах по всьому світу, включаючи FTSE 100 і FTSE 250, показує, що з 2018 року жінки в середньому займали посади керівників 5,2 року порівняно з 8,1 роками чоловіків.

Концепція «скляної скелі» полягає в тому, що жінок найчастіше призначають керівницями, коли організація перебуває в періоді кризи, тому їх становище вважається більш нестабільним, ніж становище чоловіків.

Коли ситуація починає змінюватися на краще, чоловіки повертаються на керівні посади

Лора Сандерсон, голова британської фірми Russell Reynolds, яка проводила дослідження, сказала, що розрив у посадах частково пояснюється тим, що деякі чоловіки були керівниками протягом десятиліть. Зокрема один із респондентів керував компанією 39 років.

Дослідники з Університету Ексетера Мішель Раян і Олександр Хаслам у 2005 році виявили, що жінок частіше призначали членами ради директорів після того, як ціна акцій компанії падала.


Читайте також: Гендерні стереотипи у бізнесі: доброзичливий сексизм, упередження і поблажливість


«Якщо жінки частіше беруть на себе лідерські ролі під час кризи, то внаслідок цього їхня робота на керівній посаді, найімовірніше, буде більш напруженою, прискіпливою й недовготривалою.

Таке скорочення терміну перебування на посаді може бути пов’язане з низкою причин. Зокрема через те, що під час кризи часто спостерігається більша плинність кадрів, бо їх оцінюють як такі, що не можуть впоратися зі своїми обовʼязками, навіть якщо погана робота була помітна ще до їх призначення. Або через те, що коли ситуація починає змінюватися на краще, чоловіки повертаються на керівні посади», — прокоментувала професорка Мішель Раян, директорка Глобального інституту жіночого лідерства при Австралійському національному університеті в Канберрі.

Дослідження гендерного розриву в управлінні — це важливо

Наразі девʼять жінок обіймають посади генеральних директорок компаній, що входять до британського фондового індексу FTSE 100. Виконавча директорка FTSE Women Leaders Деніз Вілсон, яка прагне збільшити кількість жінок у радах директорів компаній, що входять до FTSE 350 та 50 найбільших приватних компаній Великої Британії, переконана, що дослідження гендерного розриву в управлінні є важливим.

«Камінь спотикання, на якому ми намагаємося досягти прогресу, – це посада генеральної директорки. Я думаю, що чоловіки можуть користуватися більшою підтримкою всередині організації. Вони можуть зазнавати великих невдач і знову підніматися. Жінки, які були генеральними директорками, як правило, обирають альтернативну карʼєру», – зазначила Вілсон.

Однак, за її словами, є привід для оптимізму: кількість жінок у радах директорів FTSE 350 зараз становить 41%, порівняно з 9,5% у 2011 році, і призначення жінок «зараз є нормою». Компанія Russell Reynolds також провела опитування й не виявила суттєвих відмінностей у тому, як працівники сприймають чоловіків і жінок на керівних посадах. Це свідчить, що вони можуть бути однаково ефективними як лідери, хоча жінки вважаються кращими в питаннях коучингу й розвитку.

Схожі записи

В українській Вікіпедії з’явилося 140 статей про видатних українок

«Жінка не може бути футбольною журналісткою, бо у неї щомісяця проблеми», – спікер Львівського медіафоруму

Заява Асоціації «ЮрФем» щодо конкурсу краси серед адвокаток