Цю статистику навів заступник міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський у зверненні-відеоролику, присвяченому проблемі запобігання та протидії насильству, розміщеному на офіційній сторінці Міністерства соціальної політики України у мережі Facebook.
За словами заступника Міністра, за 9 місяців поточного року внаслідок домашнього насильства загинуло 777 людей, 305 з яких – діти.
Сергій Ніжинський підкреслив, що саме дієва превентивна політика держави має стати важливим інструментом досягнення головної мети – зменшити і звести до нуля толерантність суспільства до будь-яких проявів жорстокого поводження з людьми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон і відповідальність – все, що ви маєте знати про домашнє насильство
Серед найближчих кроків Мінсоцполітики у цій сфері, які озвучив Сергій Ніжинський, – запуск національної “гарячої лінії” для постраждалих та свідків домашнього насильства, запровадження єдиного реєстру жертв домашнього насильства.
Нагадаємо, 67% жінок в Україні зазнавали насильства й тільки 17% знають куди звертатися по допомогу. Насильство проти жінок породжене недостатністю гендерної рівності, яка, своєю чергою, пов’язана з небезпечними стереотипами. В Україні 41% жінок вважають, що якщо чоловік кривдить свою дружину, то вирішуватися це має в межах родини. У 2019 році на телефонну лінію “102” для реагування поліції надійшло понад 115 тисяч дзвінків із заявами про домашнє насильство.