Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Щороку в Україні від домашнього насильства гине більше людей, ніж під час війни на Донбасі
Статтi

Щороку в Україні від домашнього насильства гине більше людей, ніж під час війни на Донбасі

Цю статистику навів заступник міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський у зверненні-відеоролику, присвяченому проблемі запобігання та протидії насильству, розміщеному на офіційній сторінці Міністерства соціальної політики України у мережі Facebook.

За словами заступника Міністра, за 9 місяців поточного року внаслідок домашнього насильства загинуло 777 людей, 305 з яких – діти.

Сергій Ніжинський підкреслив, що саме дієва превентивна політика держави має стати важливим інструментом досягнення головної мети – зменшити і звести до нуля толерантність суспільства до будь-яких проявів жорстокого поводження з людьми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Закон і відповідальність – все, що ви маєте знати про домашнє насильство

Серед найближчих кроків Мінсоцполітики у цій сфері, які озвучив Сергій Ніжинський, – запуск національної “гарячої лінії” для постраждалих та свідків домашнього насильства, запровадження єдиного реєстру жертв домашнього насильства.

Нагадаємо, 67% жінок в Україні зазнавали насильства й тільки 17% знають куди звертатися по допомогу. Насильство проти жінок породжене недостатністю гендерної рівності, яка, своєю чергою, пов’язана з небезпечними стереотипами. В Україні 41% жінок вважають, що якщо чоловік кривдить свою дружину, то вирішуватися це має в межах родини. У 2019 році на телефонну лінію “102” для реагування поліції надійшло понад 115 тисяч дзвінків із заявами про домашнє насильство.

Схожі записи

Чому чоловіки бояться фемінізму

«Курча з чорносливом» Маржан Сатрапі: жінка на ім’я Іран

Ганна Улюра

Курдський жіночий рух у Туреччині — виняток із правил