Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Щороку в Україні від домашнього насильства гине більше людей, ніж під час війни на Донбасі
Статтi

Щороку в Україні від домашнього насильства гине більше людей, ніж під час війни на Донбасі

Цю статистику навів заступник міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський у зверненні-відеоролику, присвяченому проблемі запобігання та протидії насильству, розміщеному на офіційній сторінці Міністерства соціальної політики України у мережі Facebook.

За словами заступника Міністра, за 9 місяців поточного року внаслідок домашнього насильства загинуло 777 людей, 305 з яких – діти.

Сергій Ніжинський підкреслив, що саме дієва превентивна політика держави має стати важливим інструментом досягнення головної мети – зменшити і звести до нуля толерантність суспільства до будь-яких проявів жорстокого поводження з людьми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Закон і відповідальність – все, що ви маєте знати про домашнє насильство

Серед найближчих кроків Мінсоцполітики у цій сфері, які озвучив Сергій Ніжинський, – запуск національної “гарячої лінії” для постраждалих та свідків домашнього насильства, запровадження єдиного реєстру жертв домашнього насильства.

Нагадаємо, 67% жінок в Україні зазнавали насильства й тільки 17% знають куди звертатися по допомогу. Насильство проти жінок породжене недостатністю гендерної рівності, яка, своєю чергою, пов’язана з небезпечними стереотипами. В Україні 41% жінок вважають, що якщо чоловік кривдить свою дружину, то вирішуватися це має в межах родини. У 2019 році на телефонну лінію “102” для реагування поліції надійшло понад 115 тисяч дзвінків із заявами про домашнє насильство.

Схожі записи

Для ЗМІ створили порадник із дотримання гендерної рівності

Сексизм на українському телебаченні: що, як та чому?

«Вам буде дуже незручно»: 5 стендапів для тих, хто втомився від сексистських жартів