Повага
Image default
Статтi

Саміт перших леді та джентльменів: ухвалили декларацію та започаткували рух #WeCanSaveThem

У Києві пройшов саміт перших леді та джентльменів. На ньому ухвалили спільну Декларацію про міжнародну співпрацю та сприяння розв’язанню актуальних гуманітарних проблем і досягненню Цілей сталого розвитку ООН.

Також на саміті започаткували соціальний медіарух #WeCanSaveThem. Мета руху — активно поширювати інформацію про становище жінок, дітей і сімей у конфліктах та способи надання допомоги їм.

Олена Зеленська
Олена Зеленська

«Сьогодні такого захисту потребують жінки, діти та сім’ї в Афганістані та багатьох інших гарячих точках світу. Лише в Україні внаслідок зовнішньої збройної агресії сотні тисяч жінок, дітей і сімей втратили свої домівки та потребують допомоги й підтримки. Кожен і кожна з нас може й має стати голосом тих, хто позбавлений можливості бути почутими», — заявила ініціаторка заходу, перша леді України Олена Зеленська.

«Київський саміт перших леді та джентльменів «М’яка сила в новій реальності» завершився та поклав початок новій міжнародній платформі для взаємодії», написала Олена Зеленська. Вона анонсувала, що подібний саміт відбудеться і наступного року.

Учасниці та учасники саміту

Саміт відбувався у форматі двох дискусійних панелей. Обговорювали питання рівного доступу до якісної медичної допомоги, виклики у сфері освіти, рівні можливості для розвитку й самовираження всіх людей без будь-яких форм дискримінації.

Проходив захід у змішаному форматі. Перші леді Литви, Латвії, Сербії, Коста-Рики, дружина президента Європейської ради та донька президента Лівану змогли особисто приїхати до столиці України. А перша леді Німеччини Ельке Бюденбендер та перша леді США у 1993-2001 роках Гілларі Клінтон були присутні за допомогою відеозв’язку. 

До дискусії залучилися сім міжнародних та українських експерток та експертів. Серед спеціальних гостей також були американська акторка Робін Райт, американський есеїст Насім Талеб, звільнена афганська режисерка Сахра Карімі.

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні
Українська диригентка Оксана Линів та Сахра Карімі на саміті

Схожі записи

Рівність у політиці: світовий досвід та ситуація в Україні

Сексизм у Верховній Раді: комітет рекомендує позбавити Сергія Рудика права відвідувати 5 пленарних засідань

Актора серіалу «Флеш» звільнили за мізогіністичні та расистські дописи у Twitter