Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Разом — за безпечні пологи»: в Україні створили комікс про права мам і тат
Статтi

«Разом — за безпечні пологи»: в Україні створили комікс про права мам і тат

В Україні презентували комікс, завдяки якому майбутні матері й батьки можуть дізнатися про свої права під час вагітності та пологів.

Створили мальопис ГО «Докудейз» у межах всеукраїнської кампанії «Разом — за безпечні пологи!», проаналізувавши найпоширеніші ситуації, що трапляються: від вибору пологового будинку до першого знайомства з дитиною.

Герой коміксу — дитина, яка перебуває в утробі матері та прислухається до голосів із зовнішнього світу. Маля поступово дізнається, як його мама і тато захищають свої права під час вагітності та пологів, і коментує почуте.

Читайте також: Історії жінок, які народили в перший день великої війни

«У незвичайному форматі ми вирішили нагадати людям, як можна і варто відстоювати свої права під час вагітності та пологів. Нашою метою було у легкій ненав’язливій формі звернути увагу на можливі випадки порушень прав людини під час вагітності чи при пологах, і нагадати, де можна отримати більше інформації та допомогу», — розповіла співавторка коміксу, координаторка кампанії та правозахисниця Ксенія Шиманська. 

«Це вдалий задум — подати інформацію в зображеннях. Так непростий зміст сприймається легко й позитивно. Добре працює й спосіб розповіді: у коміксі детально показані потреби породіллі з точки зору почуттів і переживань дитини, яка народжується», — коментує ініціативу лікарка, акушерка-гінекологиня пологового будинку Рівненської міської ради Людмила Іващук.

Намалювала комікс художниця Марія Шарлай. Переглянути та завантажити зображення можна на сайті кампанії.

Схожі записи

В українських Вікіцитатах триває марафон «Це сказала вона»

Знайомтесь, це Віка

Хочеш долар – роздягнися: як працює веб-моделінг в Україні