Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Профільний комітет підтримав законопроєкт про декретну відпустку для татусів
Статтi

Профільний комітет підтримав законопроєкт про декретну відпустку для татусів

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів схвалив законопроєкт № 3695 про забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною до розгляду парламентом.

Про це у Facebook повідомила народна депутатка Марина Бардіна.

“Трудове законодавство надає цілий ряд нібито «пільг» для жінок, які насправді ще більше посилюють нерівність. Мова йде про скорочену тривалість робочого часу та додаткові дні відпустки для жінок із дітьми. Хоча для чоловіків, які так само є батьками і виховують дітей із інвалідністю або малолітню дитину, такі пільги не передбачені.Тож ми пропонуємо виправити цю ситуацію та визначити, що тато і мама мають рівні права у догляді за дитиною, а також рівне право на отримання відпустки по догляду за дитиною”, — зазначила нардепка.

Також Марина Бардіна додала, що цей законопроєкт — є першим важливим кроком для розвитку відповідального батьківства в Україні та можливості поєднувати трудову діяльність із сімейними обов’язками для жінок та чоловіків.

Крім того, це перший законопроєкт із пакету «Партнерства Біарріц». 10 грудня 2019 року перша леді Олена Зеленська на Третьому Жіночому конгресі повідомила, що ініціювала приєднання України до цієї міжнародної ініціативи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уривок із книги «Тато в декреті» Артема Чапая

Нагадаємо, раніше у свєму матеріалі “Декрет для чоловіків як тренд” Повага досліджувала, чому за кордоном таке явище, як тато в декреті, є звичним, ба навіть популярним, а ось в Україні це радше екзотика

Схожі записи

«Чого ви кричите, ви ж жінка» та «дєвчьонкі-хохотушки»: колишні та нинішні нардепки про сексизм у стінах парламенту

Регіональні медіа рідко залучають жінок як експерток — моніторинг

Марійка за 6 хвилин може почистити 24 картоплини